مزیت های منطقه کردان

این روزها همه آدم‌ها به دنبال آرامش در طبیعت هستند، زندگی شهرنشینی و وضعیت کنونی جامعه در روح و جسم همه ما تاثیر مخربی داشته است. از نظر روانشناسی یکی از بهترین راهکارها برای رسیدن به آرامش حضور در طبیعت می‌باشد. کشور عزیز ما ایران به مانند بهشت می‌ماند و از غنی‌ترین منابع طبیعی جهان بهره‌مند است.

یکی از این طبیعت‌های بکر و جذاب در منطقه کردان تعریف شده است که علاوه بر آب و هوای بینظیر، دسترسی به شهر را نیز برای افراد میسر می‌سازد. مجله ویلاژست در این مقاله به بررسی روستای خوش و آب و هوای کردان می‌پردازد.

 

ویلای لاکچری کردان

ویلای لاکچری کردان

جغرافیای منطقه کردان

همانطور که می‌دانید روستای کردان جزء مناطق ییلاقی به شمار می‌رود و در نزدیکی استان البرز و در توابع کوهسار قرار دارد، به نوعی از توابع شهرستان ساوجبلاغ واقع در استان البرز محسوب می‌شود. کردان 25 کیلومتر تا کرج و 65 کیلومتر از غرب تهران فاصله دارد. بسیاری از سکنه قدیمی این روستا افرادی هستند که در زمان جنگ ایران و عراق به آنجا پناه بردند.

مسافت و جمعیت کردان

مساحت منطقه مسکونی کردان در حدود 104 هکتار می‌باشد، فاصله کردان با هشتگرد 15 کیلومتر با کوهسار 5 کیلومتر می‌باشد. دسترسی آسان به آزادراه تهران – قزوین باعث اهمیت این منطقه شده است. حدودا 4500 نفر در کردان سکونت دارند. بنای امامزاده شاهزاده حسین و بی بی شهربانو در فهرست آثای ملی قرار گرفته است.

در این منطقه به راحتی می‌توانید صدای طبیعت را بشنوید و بدون آلودگی و ناهنجاری‌های شهرنشینی از آرامش موجود لذت ببرید. روستای کردان در ارتفاع 1350 متر از سطح دریا قرار دارد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این منطقه دسترسی آسان به سیستم حمل و نقل می‌باشد.

مزیت‌های منطقه کردان

مزیت‌های منطقه کردان

بافت طراحی کردان

همیشه تصور می‌شود خانه‌های روستایی کاهگلی و ساده هستند و افراد درون روستا از تمام موقعیت‌های شهری و تفریحی محرومند. در رابطه با منطقه کردان کاملا این ذهنیت مردود است چرا که کردان دقیقا بافت شهری دارد و تمام فرآیند موجود در شهر در این منطقه بنا نهاده شده است.

جالبه بدانید که روستای کردان قدمت تاریخی دارد و روستایی است که روی کوهپایه قرار گرفته و از سمت شمال به کوه، از غرب به رودخانه و از جنوب به دشت مشرف می‌شود. به نوعی شما تمامی زیبایی طبیعت را در این روستا مشاهده خواهید کرد. آب و هوای معتدل کوهستای از نقطه تمایزهای آن محسوب می‌شود.

مجموعه ویلاژست با تجربه‌ای ارزشمند در طراحی و ساخت ویلای لاکچری کردان در مقالات آتی خود بقیه زوایای این روستا را برای شما کاربران گرانقدر مهیا می‌سازد. با دنبال‌کردن سایت و شبکه‌های مجازی ویلاژست از کلیه اخبار و مقالات مجموعه بهره گیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *