ویژگی های خرید ویلای هوشمند در کردان

خرید ویلای هوشمند در کردان چه مزایایی دارد؟

کردان یکی از مناطق پرطرفدار است که افراد زیادی اقدام به خرید ویلا در آن می‌نمایند. داشتن یک ویلا در منطقه کردان، برای تعطیلات آخر هفته بسیار ایده‌آل است و باعث دوری افراد از هیاهوی شهر می‌شود. حال برخی افراد به جای خرید یک ویلای معمولی، به سراغ خرید ویلای هوشمند می‌روند. برخی دیگر نیز در ابتدا یک ویلای معمولی خریداری کرده و سپس خودشان اقدام به هوشمندسازی ویلا می‌نمایند. ویلای هوشمند در کردان، مزایای زیادی دارد و همین امر باعث شده تا افراد زیادی به دنبال ویلاهای هوشمند باشند. اما آیا خرید ویلای هوشمند معایبی هم دارد؟ برای پاسخ به این سوال و پی بردن به مزایا و معایب خرید ویلای هوشمند در کردان، با ما همراه شوید.

سیستم هوشمند ویلا به چه معنا است؟

سیستم هوشمند ویلا و یا سایر ساختمان‌ها، در اصطلاح BMS نامیده می‌شود. BMS به معنای سیستم مدیریت ساختمان و یا سیستم اتوماسیون‌سازی ساختمان است. در این سیستم از دستگاه‌های الکترونیکی هوشمندی استفاده می‌شود تا بر روی سیستم‌های امنیتی، روشنایی، تهویه هوا، اعلام حریق، کنترل رطوبت و غیره نظارت و کنترل صورت گیرد. سیستم‌های هوشمند باعث می‌شود تا افراد قادر باشند از راه دور نیز ساختمان و ویلای خود را تحت نظر داشته و کنترل نمایند.
عملکرد سیستم هوشمند توسط یک کنترلر صورت می‌گیرد که از طریق اینترنت فعال می‌شود. در واقع کنترلر از تلفیق چند سخت افزار حاصل شده و به وسیله یک نرم افزار ایفای نقش می‌کند. افراد صاحب ویلا می‌توانند از طریق این نرم افزار که بر روی گوشی هوشمند و یا رایانه نصب می‌گردد، اقدام به مدیریت هوشمند ویلای خود نمایند. پس از آنکه فرد بخواهد یک اقدام امنیتی در ویلای خود انجام دهد، از طریق این برنامه فرامین را به واحد مرکزی ارسال می‌نماید. سپس دستور صادر شده توسط واحد کنترل اجرا می‌گردد. همانطور که میتوان حدس زد سیستم مدیریت ساختمان یا همان BMS، برای انجام فعالیت‌های خود نیاز به ارتباط با چندین دوربین و سنسور دارد. این دوربین‌ها و سنسورها باید در مناطق مختلفی از ویلا نصب شده باشند.

سیستم BMS چه امکاناتی برای ویلا و ساختمان فراهم می‌کند؟

 

سیستم BMS چه امکاناتی برای ویلا و ساختمان فراهم می‌کند؟

 

همانطور که اشاره شد سیستم مدیریت ساختمان بر روی سیستم‌های امنیتی، روشنایی، تهویه هوا، اعلام حریق، کنترل رطوبت و غیره نظارت دارد. برای مثال برای سیستم روشنایی میتوان در صورت روشن بودن چراغ‌های ویلا، اقدام به خاموش کردن آنها از راه دور کرد. همچنین این سیستم‌ها قادرند دمای داخلی محیط ویلا را در یک محدوده مشخص نگه دارند و از کاهش یا افزایش آنها جلوگیری نمایند. از دیگر امکاناتی که سیستم BMS دارد، این است که میتوان بر روی سیستم الکتریکی ویلا نظارت کرد. زمانی که هرگونه عملکرد نادرستی در این زمینه صورت بگیرد، توسط آلارم هشدار داده خواهد شد. با وجود سیستم مدیریت ساختمان هوشمند، مصرف انرژی بهینه شده و از اتلاف آنها و همچنین هزینه‌های حاصل از آنها کاسته خواهد شد. لازم به ذکر است هوشمندسازی تنها به خانه‌ها و ویلاهای لاکچری اختصاص ندارد. شما می‌توانید از این سیستم برای هر خانه و ویلایی استفاده کرده و از مزایا و امکانات آن بهره‌مند شوید.

ویلاهای هوشمند در کردان

از آنجایی که منطقه کردان جزو مناطق محبوب و پرطرفدار شهروندان تهرانی و کرجی است، افراد زیادی اقدام به ویلاسازی در آن می‌نمایند. ویلاهای کردان را میتوان همچون هر ویلای دیگری هوشمندسازی کرده و از مزایا و ویژگی‌های آن بهره‌مند شد. برخی از ویلاها از همان ابتدای ساخت، به سیستم مدیریت ساختمان مجهز می‌شوند. برخی دیگر نیز پس از مدتی و به خواست صاحب ویلا به این سیستم تجهیز می‌شوند. در واقع هوشمندسازی ویلاها در منطقه کردان بستگی به صاحب ویلا دارد. اگر افراد بخواهند کنترل و نظارت زیادی بر روی ویلای خود داشته باشند و از هرگونه مشکل در آن جلوگیری نمایند، بهتر است اقدام به هوشمندسازی ویلای خود نمایند. این کار را میتوان علاوه بر ویلاهای نوساز و لوکس، برای ویلاهای قدیمی و چند سال ساخت نیز انجام داد. کافیست اقدام به نصب دوربین‌ها و سنسورهای خاصی در ویلا کرده و به صورت هوشمندانه‌ای اقدام به کنترل آن کرد.

خرید ویلای هوشمند در کردان چه مزایایی دارد؟

 

مزایا و معایب خرید ویلای هوشمند در کردان

 

 

اگر قصد خرید ویلا در کردان دارید و امنیت آن برایتان بسیار مهم است، بهتر است به سراغ خرید ویلای هوشمند بروید. خرید ویلای هوشمند در کردان مزایای زیادی دارد که در اینجا به آنها اشاره می‌نماییم:

  • سیستم ویلای هوشمند راه ساده‌ای برای مدیریت لوازم خانگی چون تلویزیون است. برای مثال اگر پس از ترک ویلای خود در کردان تلویزیون را روشن گذاشته باشید، می‌توانید از طریق این سیستم اقدام به خاموش کردن تلویزیون نمایید.
  • این سیستم برای کنترل سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی نیز بسیار موثر است. از آنجایی که بیشتر افراد برای تعطیلات آخر هفته به ویلای کردان خود می‌روند، بهتر است سیستم گرمایشی و همچنین سرمایشی را هنگام ترک ویلا خاموش نمایند. در شرایطی که این مورد فراموش شود، میتوان از طریق کنترل از راه دور اقدام به این کار کرد.
  •  نظارت بر سیستم‌های روشنایی، یکی دیگر از مزایای ویلاهای هوشمند کردان است. روشن بودن منابع روشنایی علاوه بر اعمال هزینه زیاد، خطراتی را نیز دارد و ممکن است باعث اتصالی آنها گردد. بنابراین در این شرایط نیز میتوان به طور هوشمندانه‌ای اقدام به خاموش کردن آنها کرد.
  • در کنار مزایای اشاره شده، خرید ویلای هوشمند در کردان مزیت دیگری نیز دارد و آن هم برقراری امنیت در آن است. برخی از ویلاهای خارج از شهر به دلیل خالی از سکنه بودن، در معرض دزدی و سرقت زیادی قرار دارند. برای همین با استفاده از سیستم هوشمندسازی ویلا میتوان بر روی آن نظارت زیادی داشته و امنیت زیادی را در آن فراهم کرد. یکی از کارهایی که در این رابطه انجام می‌شود، دسترسی و ورود به ویلا از طریق اثر انگشت، صدا و یا اسکن شبکیه است. در این شرایط افراد غریبه قادر به ورود به ویلا نبوده و از سرقت و دزدی در آن جلوگیری خواهد شد. علاوه بر این توسط دوربین‌های امنیتی میتوان رفت و آمدها را زیر نظر داشته و در صورت مشاهده موارد مشکوک، سریع به پلیس اطلاع داد.
  •  ویلای هوشمند در کردان باعث راحتی و آسایش بیشتر برای صاحبان آن شده و ایمنی زیادی را برای آنها فراهم می‌نماید.
  • سیستم هوشمندسازی ویلا، باعث صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی می‌شود.

آیا خرید ویلای هوشمند در کردان معایبی هم دارد؟

 

آیا خرید ویلای هوشمند در کردان معایبی هم دارد؟

 

در پاسخ به سوال باید بگوییم که بله. ویلاهای هوشمند معایبی هم دارند که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

  •  قیمت بالاتر: بدیهی است اعمال سیستم هوشمندسازی در ویلا هزینه زیادی دارد. برای همین قیمت ویلاهای هوشمند در کردان نسبت به ویلاهای معمولی بیشتر می‌باشد.
  • داشتن مخاطبان خاص: از آنجایی که هزینه ویلاهای هوشمند در کردان بالاتر است، معمولا افراد خاصی قادر به خرید آن می‌باشند.
  • عادت کردن به این سیستم: معمولا افرادی که به سراغ ویلاها یا خانه‌های هوشمند می‌روند، به سیستم هوشمندسازی آنها عادت می‌کنند. برای همین معمولا دیگر قادر به سکونت در خانه و ویلاهای معمولی نمی‌باشند.

دلیل اصلی خرید ویلای هوشمند در کردان

ویلاهای هوشمند امنیت زیادی را برای صاحبان آنها فراهم می‌نمایند. در این ویلاها بر خلاف ویلاهای معمولی، نیازی به حضور یک فرد به عنوان نگهبان یا مستخدم نمی‌باشد. پیدا کردن یک فرد معتمد به عنوان نگهبان نه تنها کار سختی بوده، بلکه عملی هزینه‌بر نیز می‌باشد. برای همین افراد با خرید ویلای هوشمند در کردان، می‌توانند از پرداخت هزینه‌های اضافی در این زمینه خودداری نمایند. صاحبان ویلاهای هوشمند می‌توانند تمام امور مربوط به حفاظت از ویلا را در هر زمانی و بدون وجود یک شخص خاص انجام دهند

جمع بندی

در این مطلب به بررسی مزایا و معایب خرید ویلای هوشمند در کردان پرداختیم. همانطور که اشاره شد، خرید ویلای هوشمند مزایای بسیار زیادی دارد و مزیت‌های آن بیشتر از معایب آن است. مزایای خرید ویلای هوشمند در کردان شامل مواردی چون برقراری امنیت و آسایش بیشتر برای صاحبان آنها و همچنین صرفه‌جویی در هزینه، زمان و اتلاف انرژی می‌باشد. از معایب خرید ویلای هوشمند در کردان نیز میتوان به قیمت بالای آن و عادت کردن به این سیستم هوشمند اشاره کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها