راهنمای خرید ویلا در کردان

راهنمای خرید ویلا در کردان

ساخت و ساز ویلا در کردان هر ساله رو به افزایش است و ویلاهای متعددی در این منطقه خوش و آب هوا ساخته می‌شوند. علت آن هم این است که کردان جزو مناطق معروف در نزدیکی شهر کرج و تهران است و مکان مناسبی برای تعطیلات آخر هفته و دورهمی به حساب می‌آید. تعدد ویلاها در این منطقه باعث شده تا دست افراد برای خرید ویلا باز باشد و بتوانند بر اساس بودجه خود، ویلای مناسبی را خریداری نمایند. حال برای اینکه بتوان بهترین ویلا را متناسب با بودجه خود خریداری کرد، باید به موارد مهمی در این رابطه توجه کرد. در این مطلب قرار است یک راهنمای جامع در رابطه با خرید ویلا در کردان ارائه دهیم تا بتوانید ویلای محبوب خود را در کردان به راحتی خریداری نمایید.

ویلاهای کردان در چه بازه قیمتی قرار دارند؟

زمانی که بحث خرید ویلا در کردان مطرح می‌شود، قیمت خرید یکی از مسائل بسیار مهم است؛ چرا که اگر بودجه و سرمایه لازم برای خرید ویلا به خوبی مشخص باشد، میتوان ویلای سازگار با آن را خیلی راحت پیدا و خریداری کرد. در رابطه با قیمت خرید ویلا در کردان باید بگوییم که ویلاهای این منطقه از تنوع زیادی برخوردار هستند و متراژها و امکانات متفاوتی دارند. برای همین بسته به متراژ ویلا، امکانات موجود در آن و منطقه احداث شده ویلا، قیمت خرید آن متفاوت است. بنابراین بهتر است برای اطلاع از قیمت ویلا، به یک مشاور املاک معتبر مراجعه کنید و در این رابطه سوال نمایید.

مواردی که هنگام خرید ویلا در کردان باید به آن توجه داشته باشید

  • بهترین منطقه کردان را برای خود شناسایی کنید

منطقه کردان همچون بسیاری از شهرها و روستاهای دیگر، همواره رو به گسترش است و جمعیت زیادی در آن ساکن هستند. برای همین پیدا کردن یک منطقه مناسب در کردان برای خرید ویلا بسیار مهم است. البته بهترین منطقه از دیدگاه هر شخصی فرق دارد و بستگی به انتظارات و حتی بودجه او دارد؛ چرا که هر چقدر به سراغ مناطق معروف‌تر و شناخته شده‌تر کردان بروید، باید هزینه بیشتری برای خرید ویلا در آنجا در نظر بگیرید. با این حال بهتر است منطقه‌ای را انتخاب کنید که از نظر امکانات رفاهی و مراکز خرید دسترسی خوبی داشته باشد و مسافت زیادی با سایر بخش‌ها نداشته باشد. برای پیدا کردن منطقه مناسب در کردان، مسیر رسیدن به ویلا را چندین بار طی کنید و به امکانات، مزایا و معایب آن توجه داشته باشید. همچنین به تعداد ویلاها و خانه‌های موجود در منطقه توجه کنید و ببینید آیا این منطقه جزو مناطق رو به رشد است یا خیر. در صورتی که موارد اشاره شده را بررسی کردید و به نتیجه مناسبی نرسیدید، بهتر است به سراغ یکی دیگر از مناطق کردان بروید.

  • هزینه خرید ویلا در کردان را مدیریت کنید

بسیاری از افراد کل بودجه و سرمایه خود را به خرید ویلا اختصاص می‌دهند. در صورتی که این کار درست نبوده و باید علاوه بر اختصاص دادن هزینه لازم برای خرید ویلا، هزینه‌های دیگر را نیز در نظر گرفت. هنگام خرید ویلا، هزینه‌های دیگری چون هزینه‌های حقوقی، هزینه‌های مالیاتی، هزینه خرید لوازم برای داخل ویلا، هزینه‌های خرید لوازم برای فضای بیرونی و غیره نیز باید مدنظر قرار گرفته شود. برای این کار باید سرمایه خود را مدیریت کنید و موارد لازم را برای خود یادداشت کنید. با این کار می‌توانید از سرمایه موجود خود بهترین استفاده را داشته باشید و دچار کسری بودجه نشوید.

  • به سراغ یک مشاور املاک معتبر در کردان بروید

نکته مهم دیگر در راهنمای خرید ویلا در کردان، مراجعه به یک مرکز مشاوره املاک معتبر است. خرید ویلا باید از طریق مشاوران املاک با اعتبار و کاربلد صورت گیرد و نباید برای این کار به سراغ افراد دلال رفت. دلیل آن هم این است که دلال‌ها افراد قابل اعتمادی برای خرید ویلا نیستند و ممکن است ویلا را با قیمت بسیار بالاتری به شما بفروشند. همچنین امکان کلاهبرداری توسط این افراد بسیار بالا است. بنابراین برای خرید ویلا در کردان، یک مشاور املاک معتبر پیدا کنید و برای خرید باغ ویلا یا ویلا به سراغ آن بروید.

  • هنگام بازدید از ویلا تمام بخش‌های آن را به خوبی در نظر بگیرید

 

هنگام بازدید از ویلا تمام بخش‌های آن را به خوبی در نظر بگیرید

 

برخی افراد هنگام خرید ویلا عجله زیادی می‌کنند و تنها به یک بازدید مختصر از ویلا می‌پردازند. این کار کاملا اشتباه است و نباید در بازدید از ویلا عجله کرد. چرا که این کار باعث می‌شود تا بخش‌های جزئی ویلا و عیب و ایرادات آن از چشم خریدار دور بماند و بعدا او را دچار مشکل نماید. برای مثال هنگام بازدید ویلا در کردان، به کفپوش، سقف، دیوارپوش، شیرآلات و … توجه داشته باشید و هر ایراد و مشکلی که به چشمتان آمد را با صاحب ویلا یا مشاور املاک در میان بگذارید. ویلای خریداری شده باید از سلامت کامل برخوردار باشد و از هر نظر بی‌نقص باشد. در غیر این صورت پس از خرید ویلا، باید هزینه‌های دیگری جهت رفع مشکلات آن در نظر گرفته شود.

  • هنگام بازدید از ویلا، با سایر اعضای خانواده همراه شوید

پیش از خرید ویلا در کردان، سعی کنید تمام اعضای خانواده را برای بازدید هماهنگ کنید و تنهایی برای بازدید نروید. دلیل آن هم این است که ممکن است برخی ایرادات به چشم شما نیاید و حتی ویلا از دید سایر اعضا ویلای خوبی نباشد. بنابراین به این مورد نیز توجه داشته باشید تا بتوانید ویلا را متناسب با نیاز تمام اعضای خانواده خریداری کنید.

  • از همسایه‌ها و محلی‌ها تحقیق کنید

اگر در رابطه با محله خرید ویلا و یا خود ویلا سوال و ابهامات زیادی دارید، می‌توانید از افراد محلی در این رابطه پرس‌وجو کنید. معمولا همسایگان قدیمی اطلاعات زیادی راجع به منطقه و حتی ویلاهای واقع شده در آن دارند. برای مثال این افراد از مشکلات احتمالی در گازرسانی یا آب و برق اطلاعات زیادی دارند و می‌توانند به شما کمک زیادی نمایند.

  • فصل مناسبی را برای خرید ویلا در کردان در نظر بگیرید

 

فصل مناسبی را برای خرید ویلا در کردان در نظر بگیرید

 

نکته دیگری که برای خرید ویلا باید در نظر بگیرید، فصل خرید است. فصل زمستان یا روزهای بارانی پاییزی فصل خیلی خوبی برای خرید ویلا در کردان نیست؛ چرا که شرایط جوی باعث می‌شود تا در بازدید کامل از ویلا و منطقه با مشکل مواجه شوید و برخی از موارد را از چشم بیاندازید. طبق گفته بسیاری از افراد، بهترین زمان خرید ویلا در کردان، بهار و تابستان است. در این بازه زمانی معمولا گزینه‌های زیادی برای خرید وجود دارد و افراد می‌توانند ویلای محبوب خود را راحت‌تر پیدا نمایند. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که به دلیل تعدد ویلاها، قیمت‌ها ممکن است کمی با افزایش روبرو بوده و رقابت سختی در خرید وجود داشته باشد.

  • از وجود اسناد ملکی معتبر برای ویلا مطمئن شوید

ویلایی که قرار است خریداری کنید، باید از سند معتبر و رسمی برخوردار باشد. در صورتی که به این مورد بی‌توجهی کنید و ویلای بدون سند رسمی و معتبر را خریداری کنید، هنگام فروش آن با مشکل مواجه می‌شوید. بنابراین به سند، مدرک پایان کار، قولنامه‌های دستی و یا محضری توجه داشته باشید و آنها را به خوبی بررسی نمایید.

  • به امنیت ویلا یا باغ ویلا توجه داشته باشید

 

به امنیت ویلا یا باغ ویلا توجه داشته باشید

 

به عنوان نکته آخر باید بگوییم که بهتر است ویلا را در منطقه امن خریداری کنید و یا خودتان تجهیزات امنیتی زیادی برای آن استفاده کنید. برای مثال ویلاهای شهرکی از ویلاهای شخصی امنیت بیشتری دارند؛ چرا که این ویلاها دارای نگهبان هستند و از ورود افراد ناشناس به داخل محوطه جلوگیری می‌کنند.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی موارد مهم جهت خرید ویلا در کردان پرداختیم و سعی کردیم یک راهنمای جامع به شما ارائه دهیم. برای خرید ویلا در کردان باید به مواردی چون نوع منطقه، دسترسی به ویلا، بازدید کامل به همراه خانواده، عجله نکردن هنگام خرید، خرید در فصل مناسب، بررسی اسناد ویلا، توجه به سلامت فنی ویلا، توجه به امنیت ویلا و توجه به سیستم گازرسانی و آب و برق آن توجه داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها