نکات مهم طراحی ویلا در کردان با هزینه کم

طرحی کم هزینه ویلا کردان

اگر برای ساخت ویلا در کردان هزینه و بودجه زیادی در اختیار ندارید، می‌توانید از طراحی‌های کم هزینه برای این کار استفاده کنید و ویلا را با هزینه پایین‌تری بسازید. طراحی کم هزینه ویلا در کردان باعث می‌شود تا در سرمایه و بودجه افراد صرفه‌جویی زیادی شود و بخشی از سرمایه برای خرید لوازم مورد نیاز ویلا باقی بماند. در این مطلب قرار است به روش‌های ساخت و طراحی ویلا در کردان با هزینه کم بپردازیم و با نکات مربوط به آن آشنا شویم. پس اگر شما هم قصد ساخت ویلا با این شرایط را دارید، در ادامه با ما همراه شوید.

ساخت ویلا در کردان

اگر بودجه کافی برای خرید ویلا در کردان را ندارید و یا قصد دارید یک ویلا بر اساس سلیقه و معیارهای خودتان بسازید، می‌توانید برای ساخت ویلا در این منطقه خوش آب و هوا اقدام کنید. ساخت ویلا در کردان، به تخصص، تجربه و دانش معماری دارد و هر شخصی بدون دانش و اطلاعات در این زمینه نمی‌تواند به ساخت ویلا بپردازد. ساخت ویلا توسط افراد غیر متخصص، باعث ایجاد هزینه‌های گزاف و خسارات جبران ناپذیری می‌شود. همچنین طراحی و ساخت ویلا، نیاز به پیگیری‌های متعدد، طی کردن مراحل اداری مختلف و اخذ مجوزهای لازم را دارد. برای همین افرادی که در زمینه ساخت ویلا تخصصی ندارند و زمان کافی برای پیگیری امور اداری و مجوزهای لازم آن را ندارند، بهتر است به سراغ یک تیم پیمانکاری و شرکت معماری معتبر در این زمینه بروند.

چگونه یک ویلا با هزینه ساخت و طراحی کم بسازیم؟

اگر به دنبال ساخت ویلا در کردان با هزینه کم هستید، باید به موارد زیادی توجه داشته باشید. توجه به کوچکترین موارد نیز سبب کاهش بسیاری از هزینه‌های ساخت ویلا برای شما می‌شود. برای همین پیش از شروع به کار ساخت و ساز و طراحی ویلا، بهتر است نکات مربوطه را برای خود یادداشت کنید و در حین ساخت ویلا آنها را به کار بگیرید. در این بخش قصد داریم به مهمترین نکات برای ساخت و طراحی ویلا در کردان با هزینه کم اشاره کنیم.

 

  • طراحی فلت یا دوبلکس؟

 

طراحی فلت یا دوبلکس؟

 

زمانی که بحث ساخت ویلا مطرح می‌شود، نوع طراحی آن باید مدنظر قرار بگیرد. ویلاها از نظر نوع طراحی و تعداد طبقات، به دسته‌هایی چون فلت، دوبلکس و حتی تریبلکس تقسیم می‌شوند. انتخاب این نوع از طراحی و تعداد طبقات ویلا، به سرمایه افراد و همچنین سلیقه و نیاز آنها بستگی دارد. برخی افراد به دنبال ویلاهای خاصی هستند و بودجه کافی برای ساخت ویلاهای دوبلکس یا تریبلکس را دارند. اما برخی افراد ویلاهای فلت را ترجیح می‌دهند و سرمایه زیادی برای ساخت ویلا در طبقات بالا ندارند. برای همین پیشنهاد ما برای طراحی کم هزینه ویلا در کردان، استفاده از طراحی فلت است. منظور از ویلای فلت، همان ویلای یک طبقه است. برای ساخت ویلاهای تک طبقه یا فلت، نیاز به بودجه کمتری نسبت به ساخت ویلاهای دوبلکس و چند طبقه است. دلیل آن هم این است که هرچقدر تعداد طبقات ویلا بیشتر باشد، مصالح بیشتری برای ساخت آن نیاز است. همچنین ساخت ویلا در طبقات بالا، نیاز به صرف زمان بیشتر و تعداد نیروی کار بیشتری دارد. بنابراین یکی از موارد مهم برای ساخت و طراحی کم هزینه ویلا در کردان، ساخت ویلا به صورت فلت و تک طبقه است.

  • استفاده از مصالح سبک و با وزن کم

پس از آنکه طراحی ویلا مشخص شود، باید برای خرید مصالح مورد نیاز آن اقدام شود. خرید مصالح جزو مراحل مهم در ساخت ویلا است و باید برای آن زمان و هزینه کافی در نظر گرفته شود. صرف نظر از اینکه مصالح باید از کیفیت و مرغوبیت کافی برخوردار باشند، باید به هزینه خرید آنها نیز توجه شود. معمولا افرادی که قصد کاهش هزینه ساخت و ساز ویلای خود را دارند، برای خرید مصالح به سراغ مراکز پخش و عمده می‌روند. این مراکز، مصالح را با قیمت پایین‌تری به مشتریان عرضه می‌کنند و سبب صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها و سرمایه افراد می‌شوند. جدای از این، خوب است بدانید وزن مصالح نیز در هزینه ساخت و ساز ویلا در کردان تاثیر زیادی دارد. دلیل آن هم این است که با کاهش وزن مصالح مصرفی در ساخت ویلا، وزن تمام شده و بارهای مرده ساختمان کاهش پیدا می‌کند. برای همین میزان مصرف فولاد به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده و همین امر سبب صرفه‌جویی در هزینه و بودجه افراد می‌شود. توجه داشته باشید مصالح سبک، تاثیری در کاهش ایمنی ساختمان ندارند. در واقع این ذهنیت که هر چقدر مصالح به کار رفته سنگین‌تر باشند سازه از استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود، کاملا اشتباه است. بنابراین در کنار کیفیت و استحکام مواد، به وزن آنها نیز توجه داشته باشید تا بتوانید طراحی ویلا در کردان را با هزینه پایین‌تری انجام دهید.

 

استفاده از تجهیزات ساخت و ساز به جای نیروی انسانی

 

  • استفاده از تجهیزات ساخت و ساز به جای نیروی انسانی

با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های زیادی در صنعت ساختمان وارد شدند. هر یک از این دستگاه‌ها و تجهیزات، نقش مهمی در ساخت و ساز دارند و باعث افزایش سرعت کار و همچنین کاهش هزینه‌ها می‌شوند. در واقع استفاده از این تجهیزات به جای نیروی انسانی، سبب کاهش هزینه‌های ساخت ویلا می‌شود. دستمزد نیروهای انسانی هر ساله با افزایش زیادی روبرو است و هزینه زیادی باید برای آنها در نظر گرفته شود. حال اگر به جای استفاده از نیروهای انسانی و کارگران روزمزد به سراغ استفاده از تجهیزات ساخت و ساز بروید، در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی زیادی صورت می‌گیرد. بنابراین یکی دیگر از راه‌های طراحی کم هزینه ویلا در کردان، کاهش حداقل نیروهای انسانی و افزایش استفاده از ماشین آلات و ابزارهای ساخت و ساز است.

  • استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت ویلا در کردان

یکی دیگر از کارهایی که برای کاهش ساخت هزینه ویلا در کردان میتوان انجام داد، استفاده از ساندویچ پانل است. اگر در رابطه با ساندویچ پانل‌ها اطلاعاتی ندارید، باید بگوییم که ساندویچ پانل به سازه‌ای متشکل از چند لایه گفته می‌شود که در حال حاضر جایگزین مصالح سنتی نظیر آجر و سیمان شده است. این سازه‌ها بسیار سبک هستند و از نصب سریع و آسان و قیمت مناسبی برخوردار هستند. برای همین اگر قصد دارید ساخت و ساز ویلا در کردان را با هزینه کم پیش ببرید، می‌توانید از ساندویچ پانل استفاده کنید. ساندویچ پانل‌ها در کنار قیمت و قابلیت نصب مناسبی که دارند، از کیفیت و مقاومت خوبی هم برخوردار هستند. برای همین است که امروزه در میان شرکت‌های معماری و ساخت و ساز، به یک گزینه بسیار محبوب و ایده‌آل تبدیل شده‌اند.

  • محوطه سازی جزئی

یکی از مواردی که در هزینه ساخت ویلا و همچنین قیمت آن تاثیر دارد، محوطه‌سازی ویلا است. محوطه‌سازی ویلا شامل موارد متعددی می‌شود و برای اجرای آن باید هزینه مناسبی در نظر گرفته شود. برای همین اگر به دنبال طراحی کم هزینه ویلا در کردان هستید، بهتر است محوطه‌سازی را به طور کامل فاکتور گرفته و یا آن را به صورت جزئی و خیلی ساده انجام دهید. هر چقدر محوطه‌سازی ویلا از جزئیات و امکانات بیشتری برخوردار باشد، هزینه ساخت ویلا افزایش پیدا می‌کند. برای همین بهتر است تنها به یک محوطه‌سازی ساده اکتفا کنید و از چند درخت و گل و گیاه تزئینی برای محوطه ویلای خود استفاده نمایید.

  • طراحی ویلا را به افراد ماهر و تیم با تجربه بسپارید

به عنوان آخرین فاکتور در طراحی کم هزینه ویلا در کردان، بهتر است به انتخاب یک تیم حرفه‌ای و با تجربه اشاره کنیم. افرادی که از تخصص کافی در ساخت و ساز ویلا برخوردار هستند، می‌توانند طراحی ویلا را با توجه به بودجه و سرمایه شما انجام دهند. برای همین بهتر است از همان ابتدا به سراغ یک تیم و طراح حرفه‌ای بروید و به طور خودسرانه دست به طراحی و ساخت ویلا نزنید. این افراد علاوه بر طراحی مناسب بر اساس بودجه شما، پروسه ساخت ویلا را کاهش می‌دهند و در بسیاری از هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌نمایند.

جمع بندی

اگر به دنبال طراحی کم هزینه ویلا در کردان هستید و قصد دارید یک ویلای ارزان در کردان برای خود بسازید، بهتر است به موارد اشاره شده در متن توجه نمایید. با توجه به این موارد می‌توانید در هزینه‌ها و بودجه‌ی خود صرفه‌جویی کنید و هزینه ساخت و ساز ویلا را به طور موثری کاهش دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها