دلایل نوسان قیمت خرید ویلا در کردان

دلایل نوسان قیمت خرید ویلا در کردان

اگر جزو افرادی هستید که به منطقه کردان علاقه دارید و دوست دارید در آنجا یک ویلا داشته باشید، قبل از خرید باید به نکات زیادی توجه نمایید. ویلاهای واقع شده در منطقه کردان، از قیمت‌های متفاوتی برخوردار هستند و در برخی مواقع دچار نوسانات قیمتی می‌شوند. نوسان قیمت خرید ویلا در کردان، بنا به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد. در این مطلب به بررسی این دلایل پرداخته و با عوامل موثر بر قیمت ویلای کردان آشنا خواهیم شد.

چه عواملی بر روی قیمت خرید ویلا در کردان تاثیر دارند؟

 

چه عواملی بر روی قیمت خرید ویلا در کردان تاثیر دارند؟

 

مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت خرید ویلا در کردان شامل موارد زیر است:

 • کیفیت ساخت ویلا: بسته به اینکه در ساخت ویلا در کردان از چه مصالحی استفاده شده باشد، قیمت خرید ویلا متفاوت خواهد بود. برخی از سازندگان از مصالح بسیار با کیفیت و درجه یکی برای ساخت ویلا استفاده می‌کنند که این عامل سبب افزایش قیمت خرید ویلا می‌شود. اگر هم از مصالح بی‌کیفیت و درجه پایین استفاده شود، ویلا با قیمت ارزان‌تری به فروش خواهد رسید. البته توصیه ما این است که هنگام خرید ویلا در کردان به سراغ ویلاهای بسیار ارزان نروید تا بعدا با مشکلی مواجه نشوید.
 • منطقه ملک: کردان از چندین بخش برخوردار است. بسته به اینکه ویلا در کدام یک از این بخش‌ها واقع شده باشد، قیمت خرید ویلا در آن متفاوت خواهد بود. برخی از مناطق بسیار معروف و لاکچری هستند و ویلاهای واقع شده در آنها با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند. مناطقی چون الهیه، طاووسیه و زعفرانیه جزو مناطقی هستند که ویلاهای گران‌تری نسبت به سایر بخش‌ها دارند.
 • امکانات ویلا: هر چقدر ویلا از امکانات رفاهی و تفریحی بیشتری برخوردار باشد، قیمت خرید آن بالاتر خواهد بود. ویلاهایی که فول امکانات هستند و در کنار سند، جواز ساخت، آب، برق و گاز امکانات بیشتری دارند، در این دسته قرار می‌گیرند. برای مثال اگر ویلایی دارای استخر بوده و از محوطه مناسبی برای بازی و دورهمی برخوردار باشد، با قیمت بالاتری معامله می‌گردد.
 • سنددار بودن ویلا: ویلایی که خریداری می‌کنید، بهتر است از سند رسمی و معتبری برخوردار باشد. سنددار بودن ویلا در قیمت خرید آن موثر است و سبب اطمینان خاطر مالک برای سرمایه‌گذاری در آینده می‌شود. ویلاهای سنددار منطقه کردان، از ارزش بیشتری برخوردار هستند و با قیمت بیشتری به فروش می‌رسند.
 • متراژ ویلا: به عنوان آخرین عامل موثر بر قیمت خرید ویلا در کردان، میتوان به متراژ زمین و ساختمان ویلا اشاره کرد. هر چقدر ویلا بزرگتر باشد، بدیهی است قیمت خرید آن بیشتر خواهد بود. برای همین اگر به دنبال خرید ویلای ارزان در کردان هستید، بهتر است به سراغ متراژهای پایین بروید. توجه داشته باشید متراژ ویلا بر اساس متراژ کل و متراژ زیربنا محاسبه می‌شود.

علل نوسان قیمت ویلا در کردان چیست؟

 

علل نوسان قیمت ویلا در کردان چیست؟

 

علل نوسان قیمت خرید ویلا کردان، متغیر است و به موارد متعددی بستگی دارد. از مهمترین علل نوسان قیمت، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فصل خرید ویلا

یکی از عواملی که در نوسان قیمت خرید ویلا نقش دارد، فصل خرید آن است. خرید ویلا در کردان در فصل‌های مختلف، از نظر قیمتی متفاوت است. برای مثال اگر در بهار و تابستان به فکر خرید ویلا در کردان بیفتید، با قیمت‌های بالاتری مواجه خواهید شد. چرا که معمولا افراد در این فصل‌ها به دنبال تفریح و تعطیلات آخر هفته‌ای هستند. همچنین از آنجایی که رفت و آمد به کردان در فصل‌های سردی چون زمستان کمی دشوار است، میزان خرید و فروش در آن پایین‌تر از روزهای دیگر سال شده و قیمت ویلاها با کمی نوسان همراه خواهد بود.

 • نوسان قیمت خرید زمین برای ویلا

در صورتی که قیمت خرید زمین در کردان با نوسان همراه باشد، قیمت ویلا نیز ثابت نبوده و با افزایش یا کاهش قیمت همراه خواهد شد. این عامل اجتناب‌ناپذیر بوده و بستگی به موارد زیادی دارد.

 • افزایش قیمت مصالح و مواد ساختمانی

متاسفانه به دلیل افزایش قیمت مصالح، قیمت خرید خانه و ویلا در کردان نیز با افزایش روبرو می‌شود. بنابراین یکی از دلایلی که سبب نوسان قیمت خرید ویلا در کردان می‌شوند، قیمت مصالح به کار برده شده در ساخت ویلا است.

 • افزایش تقاضا در برابر عرضه کم

از آنجایی که کردان یکی از مناطق معروف و شناخته شده است، هر ساله افراد زیادی به فکر خرید ویلا در این منطقه می‌افتند. در صورتی که تقاضای خرید ویلا در کردان افزایش یافته، اما تعداد ویلاهای قابل خرید کم باشد، قیمت خرید ویلا با نوسان همراه خواهد شد. افزایش تقاضا در برابر عرضه کم، باعث بر هم خوردن هر بازاری از جمله بازار ملک و ویلا می‌شود.

چند نکته مهم که هنگام خرید ویلا در کردان باید به آن توجه داشته باشید

 

چند نکته مهم که هنگام خرید ویلا در کردان

 

 •  از نکات خرید ویلا در کردان که باید به آن توجه کرد این است که منطقه ویلا را به خوبی بررسی و شناسایی کنید. انتخاب ویلا به تنهایی کافی نبوده و محله‌ای که ویلا در آن واقع شده است باید به خوبی مورد بررسی قرار گیرد. عدم شناخت از منطقه ویلا، می‌تواند در آینده مشکلاتی را برای خریدار ایجاد نماید. برای مثال اگر دسترسی به ماشین‌های گذری وجود نداشته باشد، افراد بدون وسیله نقلیه با مشکل مواجه خواهند شد. همچنین وجود سوپرمارکت و امکانات رفاهی در اطراف ویلا، یک مزیت محسوب می‌شود.
 • در خرید ویلا هزینه‌های خود را مدیریت کنید و تمام بودجه خود را برای خرید ویلا اختصاص ندهید. چرا که پس از خرید ویلا در کردان، نیاز به پرداخت هزینه‌های دیگری هم می‌باشد. هزینه‌های مالیاتی، هزینه‌های حقوقی، هزینه خرید لوازم خانه و لوازم مورد نیاز برای فضای بیرون از جمله هزینه‌هایی هستند که باید مدنظر قرار بگیرند.
 • پس از مشخص کردن بودجه خرید برای ویلا در کردان، به سراغ یک مشاور املاک قابل اعتماد بروید. وجود دلال‌ها در بازار املاک باعث شده تا مشکلاتی برای افراد ایجاد شود. برای همین مهم است که خرید ویلا از طرف املاک‌های معتبر و قابل اعتماد صورت گیرد. در مشاورین املاک معتبر، فایل‌های زیادی وجود دارد که بر اساس پارامترهای فرد خریدار ارائه می‌شوند.
 • زمانی که ویلا را انتخاب کردید، باید به بازدید کامل از آن بپردازید. هنگام بازدید ویلای کردان، به تمام موارد توجه داشته و وضعیت جزئی و کلی بنا را در نظر بگیرید. هنگام بازدید به شرایط داخلی ویلا نظیر کفپوش‌ها و فشار آب و همچنین شرایط خارجی ویلا توجه داشته باشید.
 • سعی کنید به جای بازدید از یک ویلا، ویلاهای دیگری را نیز بازدید نمایید. این کار باعث شده تا گزینه‌های بیشتری داشته باشید و دچار خطا در انتخاب نشوید. برای بازدید از ویلا، به همراه خانواده اقدام کنید و این کار را تنهایی انجام ندهید.
 • در صورتی که در انتخاب ویلا موفق شدید، به تمام اسناد آن توجه داشته باشید و از صحت آنها مطمئن شوید. در کنار جواز ساخت، توجه به سند و قولنامه بسیار مهم است. بنابراین هنگام خرید ویلا در کردان، از وجود سند رسمی، پایان کار، قولنامه دستی یا محضری مطمئن شوید.
 • قبل از معامله از یک متخصص فنی برای بازدید از ویلا کمک بگیرید. متخصصان فنی مواردی چون دودکش، لوله‌کشی و وسایل سرمایشی و گرمایشی را بازدید می‌کنند و در صورت وجود مشکل به شما اطلاع می‌دهند.
 • در نهایت به امنیت باغ ویلا توجه داشته باشید. ویلاهای شهرکی به دلیل داشتن نگهبان از امنیت بیشتری نسبت به ویلاهای شخصی برخوردار هستند. با این حال اگر به سراغ خرید ویلای شخصی رفتید، به موارد امنیتی توجه کرده و در صورت نیاز اقدام به نصب دوربین و هوشمندسازی ویلا نمایید.

جمع بندی

امروزه خرید ویلا در کردان، بیش از قبل مورد توجه ساکنین تهران و کرج قرار گرفته است. نزدیکی کردان به این شهرها، باعث شده تا افراد زیادی برای خرید ویلا در این منطقه اقدام کنند. با این حال خرید ویلا در کردان با مسائلی چون نوسان قیمتی همراه است که بهتر است افراد به آن توجه داشته باشند. دلایل نوسان قیمت خرید ویلا در کردان، متفاوت است. اما مهمترین دلایل نوسان قیمت ویلا عبارتند از: فصل خرید ویلا، افزایش قیمت مصالح و مواد ساختمانی، افزایش تقاضا در برابر عرضه کم و همچنین نوسان قیمت خرید زمین در کردان.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها