بررسی انواع باغ ویلا در کردان

انواع باغ ویلا در کردان

باغ ویلا یا ویلا باغ، یکی از گران‌ترین و پرطرفدارترین املاک به حساب می‌آیند. با اینکه بیشتر در شهرهای شمالی شاهد باغ ویلا هستیم، اما این دسته از ویلاها در مناطق دیگری چون کردان نیز قابل مشاهده و خرید هستند. باغ ویلاها خصوصیات زیادی دارند و به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌گردند. در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع باغ ویلا در کردان بپردازیم و با ویژگی‌های هر یک آشنا شویم.

باغ ویلا به چه ملکی گفته می‌شود؟

در رابطه با اینکه باغ ویلا چیست، صحبت‌های زیادی مطرح است. اما به طور خلاصه میتوان گفت باغ ویلا یک محیط بسیار بزرگ و سرسبز بوده که در آن درختان و گیاهان زیادی وجود دارد. در بین این محیط سرسبز نیز، یک محلی برای اسکان وجود دارد که در اصل همان ویلا است. در واقع افرادی که صاحب باغ ویلا هستند، با یک تیر دو نشان زده‌اند. چرا که هم صاحب یک باغ سرسبز و زیبا هستند و هم یک محل برای اسکان و استراحت دارند. برای همین است که امروزه باغ ویلا به یکی از املاک پرطرفدار تبدیل شده است و خواهان زیادی دارد. همانطور که میتوان حدس زد، قیمت باغ ویلاها به دلیل متراژ بالا و فضای سبز و زیبایشان، بیشتر از ویلاهای معمولی است. خصوصیت دیگری که باغ ویلاها دارند این است که محل اسکان آنها از سادگی بیشتری برخوردار است و چیزی که مهم است، فضای طبیعی و جنگل‌وار آن است. با این حال برخی از باغ ویلاها هستند که از محل اسکان شیک‌تری برخوردارند و سبب جذاب‌تر شدن باغ ویلا می‌شوند.

باغ ویلاها چه امکاناتی دارند؟

 

باغ ویلاها چه امکاناتی دارند؟

 

امکانات باغ ویلا بستگی به صاحبان آنها دارد و امری سلیقه‌ای محسوب می‌شود. برخی دوست دارند در باغ ویلای خود یک آلاچیق داشته باشند تا بتوانند ساعاتی از روز را در آنجا سپری کنند. برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند در باغ ویلا یک زمین بازی داشته باشند تا کودکانشان بتوانند ساعات خوشی را در آنجا سپری نمایند. با این حال به طور کلی میتوان گفت یک باغ ویلا میتواند شامل امکانات و ویژگی‌های زیر باشد:

  • آلاچیق: آلاچیق‌ها یکی از پرطرفدارترین امکاناتی هستند که اغلب افراد ترجیح می‌دهند یک یا دو مدل از آن را در باغ ویلای خود داشته باشند. این آلاچیق‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی موجود هستند و میتوان آنها را بسته به اندازه باغ ویلا، سفارش داد. با وجود آلاچیق در باغ ویلا، میتوان ساعاتی از روز را با دوستان و خانواده در آنجا سپری کرده و یک دورهمی دلچسب را در فضای سبز باغ تجربه کرد.
  • استخر: یکی دیگر از امکاناتی که برای باغ ویلا وجود دارد، استخر است. استخرها جزو لاکچری‌ترین امکانات محسوب می‌شوند و افراد زیادی تمایل به داشتن آن در باغ ویلای خود دارند. با وجود استخر در باغ ویلا، میتوان در روزهای گرم سال به آب‌تنی پرداخته و ساعات خوشی را در آن سپری کرد.
  • اتاق بازی: اگر دارای یک یا چند کودک هستید و دوست دارید یک فضای خاص برای بازی کردن به آنها اختصاص دهید، می‌توانید از یک زمین بازی در باغ ویلا استفاده کنید. البته اتاق بازی تنها به کودکان اختصاص ندارد و حتی افراد نوجوان و جوان نیز می‌توانند در برخی از بازی‌ها مشارکت نمایند.

تفاوت باغ ویلا و ویلاهای موجود در کردان

شاید برخی از افراد تفاوت اصلی میان باغ ویلا و ویلا را ندانند و نتوانند از بین این دو گزینه بهتر را برای خود انتخاب نمایند. در رابطه با تفاوت این دسته از املاک باید بگوییم که باغ ویلاها بیشتر بر روی فضای سبز و باغ تمرکز دارند و محل اسکان آن از سطح اهمیت کمتری برخوردار است. در صورتی که در ویلاها این موضوع برعکس بوده و ساختمان و خود ویلا در ارجحیت قرار دارد. همچنین ویلاها از فضای سبز زیادی برخوردار نیستند و تنها ممکن است از یک محوطه‌سازی سبز و پر درخت برخوردار باشند. در باغ ویلاها میتوان درختان و گیاهان مختلفی را پرورش داده و از آنها استفاده کرد. برای مثال می‌توانید در فضای سبز باغ ویلای خود، درخت میوه محبوب خود را بکارید و از محصول و ثمره آن استفاده نمایید.

بررسی انواع باغ ویلا در کردان

 

بررسی انواع باغ ویلا در کردان

 

حال که با باغ ویلاها آشنا شده و به تفاوت آن با ویلاهای معمولی پی بردیم، بهتر است به سراغ بررسی انواع باغ ویلا در شهر کردان برویم. باغ ویلاها انواع مختلفی دارند که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می‌نماییم.

  • باغ ویلا شهرکی در کردان

یکی از انواع باغ ویلاها، باغ ویلای شهرکی است. همانطور که از نام این باغ ویلاها مشخص است، باغ ویلا شهرکی به ملکی گفته می‌شود که در جوار مجموعه‌ای از باغ ویلاها قرار دارد. این دسته از املاک اغلب همگی در یک زمین پهناور احداث شده‌اند و فاصله زیادی از هم ندارند. باغ ویلاهای شهرکی دارای نگهبان هستند و از نظر امنیت در سطح خوبی قرار دارند. برای همین است که بیشتر افراد ترجیح می‌دهند برای خرید باغ ویلا در کردان، به سراغ نوع شهرکی آن بروند. باغ ویلاهای شهرکی اغلب از یک شکل و شمایل برخوردار هستند و نظم زیادی از چشم بیننده دارند.

  • باغ ویلا مسکونی در کردان

به آن دسته از باغ ویلاهایی که در مکان‌های مسکونی یا نقاط مرکزی شهر قرار دارند، باغ ویلای مسکونی گفته می‌شود. این دسته از املاک همچون دیگر باغ ویلاها هستند و تنها از نظر نوع منطقه با سایر باغ ویلاها تفاوت دارند. بنابراین اگر قصد دارید در یک منطقه مسکونی یا نقطه‌ای از مرکز شهر کردان یک باغ ویلا داشته باشید، می‌توانید به سراغ خرید باغ ویلا مسکونی در کردان بروید.

  • باغ ویلا مجموعه‌ای در کردان

منظور از باغ ویلا مجموعه ای، این است که یک گروه باغ ویلا در بخش خاصی از شهر واقع شده است. این دسته از باغ ویلاها شامل باغ‌های بزرگی بوده‌اند که به قطعات کوچکتر تقسیم شده و هر یک به عنوان یک مجموعه جداگانه به فروش می‌رسند. باغ ویلاهای مجموعه ای شهر کردان، در متراژهای متفاوتی موجود هستند و میتوان بسته به بودجه خود، یکی از آنها را خریداری کرد.

ویژگی‌های بهترین باغ ویلا در کردان

 

ویژگی‌های بهترین باغ ویلا در کردان

 

اگر تمایل به داشتن یک باغ ویلا در شهر کردان دارید، بهتر است پیش از خرید به ویژگی‌های مهم باغ ویلا در توجه داشته باشید. مهمترین ویژگی‌ها و خصوصیات باغ ویلا عبارتند از:

  • داشتن سند و مدرک معتبر: مهمترین چیز در خرید باغ ویلا این است که ملک از سند معتبر و رسمی برخوردار باشد. با خرید باغ ویلای سنددار در کردان، خیال خریدار از بابت فروش ویلا راحت بوده و می‌تواند در هر زمانی باغ ویلای خود را با قیمت روز به فروش برساند.
  • بنای باغ ویلا: به محل اسکان باغ ویلا توجه داشته باشید و از نظر کیفی آن را مورد بررسی قرار دهید. این بنا باید به گونه‌ای باشد که شرایط اقامت برای چند روز را داشته باشد و از امکاناتی چون آب، گاز و برق برخوردار باشد.
  • فضا و محوطه باغ ویلا: محوطه باغ ویلا یکی از بخش‌های مهم آن است. در این بخش باید درختان متنوع، درختچه‌، گیاهان و گل‌آرایی زیبایی وجود داشته باشد تا فضای سبز و خاصی برای گذراندن اوقات فراغت مهیا شود.
  • امکانات رفاهی باغ ویلا: همانطور که اشاره کردیم هر کدام از باغ ویلاها می‌توانند دارای امکانات متنوعی باشند. از جمله امکانات موجود در باغ ویلا میتوان به مواردی چون استخر، آلاچیق، فضا و زمین بازی، سونا و جکوزی، آب نما و آتشدان اشاره کرد.

جمع بندی

باغ ویلاها یکی از پرطرفدارترین و گرانترین نوع املاک هستند. این دسته از املاک از یک باغ بزرگ و پر درخت برخوردار هستند که وسط آنها یک محل اسکان و ویلا قرار دارد. برای همین صاحبان آنها می‌توانند اوقات خوشی را در باغ ویلا سپری کرده و از فضای سبز و پر درخت آن لذت ببرند. باغ ویلاها انواع مختلفی دارند و هر یک از آنها از خصوصیات خاصی برخوردار می‌باشند. از انواع باغ ویلا در کردان میتوان به باغ ویلای شهرکی، باغ ویلای مسکونی و باغ ویلای مجموعه ای اشاره کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها