5 مزیت گذراندن وقت در طبیعت

5 مزیت گذراندن وقت در طبیعت یا فضای باز

5 مزیت گذراندن وقت در طبیعت

به نظر می‌رسد که مردم می‌دانند که گذارندن وقت در طبیعت و فضای باز چقدر انرژی‌بخش و موثر است. اما مجله ویلاژست در این مقاله این لذت را در سبک زندگی مدرن امروز با بررسی استاندارد طبیعی مورد بررسی قرار می‌دهد.

تقریبا امروزه 93% افراد بیشترین زمان خود را در محیط سربسته می‌گذرانند! به نوعی زندگی مدرن شهرنشینی برپایه صرف زمان در داخل و دور از طبیعت استوار شده است.

نکته مهم اینجاست که: گذراندن وقت در طبیعت برای سلامتی شما واقعا مهم می‌باشد. تمام مطالعات علمی در حال کشف از مزایای مختلف سلامتی، گذراندن وقت در خارج از منزل را بیان می‌کند.

ویلاژست در اینجا 5 مزیت گذراندن وقت در طبیعت یا فضای باز را بیان می‌کند:

  • یقینا فعالیت شما افزایش می‌یابد: وقتی که زمان زیادی را در محیط کار یا منزل می‌گذرانید، به اندازه کافی حرکت نمی‌کنید. بیرون رفتن از هدف را در نظر گیرید به این معنی که این اتفاق باعث می‌شود، زمان کمتری را جلوی تلویزیون، کامپیوتر و رادیو صرف نمایید، پس در نهایت منجر به پیاده‌روی و ورزش می‌شود. تحقیقات نشان داده: ” افرادی که خارج از منزل ورزش می‌کنند، بیشتر از افرادی که در باشگاه تمرین می‌کنند، به آینده خوشبین و پایبند هستند.
  • رسیدن به آرامش بیشتر نیز از دیگر 5 مزیت گذراندن وقت در طبیعت است که، طبق تحقیقات مجله ویلاژست، فقط 5 دقیقه طول می‌کشد تا اثرات آرامش بخش طبیعت را تجربه کنید. فعالیت بدنی به فرد کمک می‌کند تا آرام شود. پس با جایگزینی فعالیت‌های بدنی معنای واقعی لبخند را بیشتر حس خواهید کرد.
  • تمرکز شما بیشتر می‌شود. در طبیعت بودن می‌تواند نتایج تاثیرگذاری بر روی قدرت فکر شما ایجاد کند. مطالعات نشان داده که گذران وقت در فضای باز تفکر خلاق را بهبود می‌بخشد.
  • خطر ابتلا به بیمارهای قلبی و فشار خون بالا کاهش می‌یابد. افرادی که زندگی خود را در جنگل و یا طبیعت می‌گذرانند، فشار خون و نبض روتین و کورتیزول پایین‌تری دارند. قرارگیری در معرض نور خورشید علاوه بر کاهش خطر حمله قلبی و فشار خون موجب تامین ویتامین‌های مناسب به بدن نیز می‌شوند.
  • افزایش سطح ویتامین D، تابش نور خورشید در پوست فرآیندی را شکل می‌دهد که منجر به تولید ویتامین D می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد که تنها به مدت 10 الی 20 دقیقه در معرض نور خورشید قرار گیرید، ویتامین D بدن شما تامین می‌گردد. این ویتامین موجب تقویت استخوان‌ها و جلوگیری از انواع سرطان‌ها می‌شود.

با دانستن این 5 مزیت گذراندن وقت در طبیعت ذکر این نکته خالی از لطف نیست که منطقه کردان دارای مسیرهای زیبا و فضای طبیعی بکری است که موجبات الهام بخشیدن به ساکنان و بازدیدکنندگان را تامین می‌کند. طراحی ویلای لاکچری کردان امکان لذت در طبیعت را دو چندان افزایش می‌دهد.

طراحی ویلای لاکچری کردان براساس شاخص‌های سلامتی و محیطی پایه‌ریزی می‌شود. مجموعه ویلاژست با سابقه‌ای درخشان در عرصه ساخت ویلای لاکچری کردان توانسته رضایت مخاطبان فراوانی را به خود جلب نماید.

از دیگر مقالات ما دیدن کنید ما منتظر شنیدن نظرات شما علاقه مندان این حوزه هستیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها