طراحی و ساخت ویلا در کردان

این روزها مشهور ترین روستا که هم ساکنین شهر های بزرگ آن را به خوبی می شناسند و هم کمتر کسی در تمام نقاط ایران وجود دارد که نام آن را نشنیده باشد روستای کردان است.

کردان روستایی گردشگری و خوش آب و هوا است که به دلیل نزدیکی به تهران و کرج و همچنین داشتن طبیعتی فوق العاده چشم نواز مقصد اصلی گردشگران در روزهای تعطیل است.

بسیاری از افراد پس از آمدن به کردان و دیدن زیبایی های این منطقه ترجیح می دهند که در کردان ویلا بسازند تا هم نگرانی برای پیدا کردن مکانی برای گذراندن روزهای تعطیل نداشته باشند  وهم اینکه سرمایه گذاری پرسودی را در این منطقه داشته باشند زیرا روستای کردان به دلیل تقاضای بالا و حضور گردشگران بسیار بازار ملکی پر تقاضایی دارد  ومیتوان گفت خرید ویلا در کردان همیشه پرسود خواهد بود.

ساخت ویلا در کردان

 ساخت ویلا در کردان نیازمند تخصص ،تجربه  ودانش معماری می باشد و هر فردی  بدون داشتن دانش در این زمینه نمی تواند با خرید زمین به آسانی برای خود ویلا طراحی کند و آن را بسازد،علاوه براین طراحی و ساخت ویلا در کردان نیازمند زمان لازم و پیگیری های متعدد برای گرفتن مجوز ها و طی کردن مراحل اداری می باشد.

بسیاری از افراد وقت کافی در این زمینه را ندارند و ترجیح می دهند از افرادی که در این زمینه تخصص دارند و به صورت حرفه ای در حوزه طراحی و ساخت ویلا در کردان فعالیت دارند کمک بگیرند تا ویلای رویایی خود را بسازند.گروه معماری ویلاژست با داشتن بهترین طراحان و مشاوران طراحی و معماری ویلا در کردان آماده  همکاری و مشاوره می باشد.

طراحی ویلا در کردان

گروه معماری ویلاژست برای افزایش اطلاعات عمومی شما عزیزان و پاسخ دادن به سولات پرتکرار شما قصد دارد در این مطلب از سایت به معرفی کامل طراحی ویلا در کردان بپردازد و نکات مهم و جزئیاتی را که دانستن آنها می تواند از بسیاری از ضررهای مالی و هدر رفتن وقت شما پیش گیری کند می پردازیم، تا انتهای مقاله همراه ما باشید ،شما می توانید سوالات خود را درباره طراحی و ساخت ویلا در کردان کرج در بخش کامنت بپرسید و یا به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پیمانکاری ساخت ویلا در کردان کرج

پس از خرید زمین در کردان وقتی تصمیم می گیرید که ساخت ویلا در کردان را شروع کنید ممکن است گزینه های زیادی از پیمانکاران پیش روی شما باشد و در انتخاب بهترین پیمانکار برای طراحی و ساخت ویلا در کردان دچار تردید شوید در ادامه به بررسی ویژگی بهترین پیمانکار که طراحی و ساخت ویلای شما را برعهده می گیرد می پردازیم:

 

ویژگی پیمانکار مناسب برای طراحی و ساخت ویلا در کردان

هنگام انتخاب پیمانکار برای طراحی و ساخت ویلا در کردان کرج سعی کنید پیمانکاری را انتخاب کنید که در طراحی ویلا در کردان دارای تجربه لازم باشد.

ابتدا باید رزومه کاری پیمانکار را بررسی کنید دلیل این کار هم کاملا روشن است چرا که یک پیمانکار با تجربه دارای رزومه ای قوی است و می تواند به تعهدات خود به بهترشکل ممکن عمل کند .

توجه داشته باشید پیمانکار باید به صورت حضوری پروژه را مشاهده کند و پس از آن،  اقدام به پیشنهاد طرح های متنوع با توجه به سلیقه ومعیارهای شما داشته باشد.

نکته: قبل از شروع کار هزینه های پروژه را با پیمانکار مورد نظر بررسی کنید. و به موضوع مهم تغییرات قیمت متریال و مصالح توجه باشید.

و هنگام بستن قرارداد حتما باید یک وکیل با تجربه مشورت کنید، تا دچار مشکلات احتمالی نشوید.

ویلاژست با داشتن بهترین پیمانکاران و طراحان در زمینه طراحی ویلا در کردان و طراحی ویلا مدرن آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. 

انتخاب بهترین پیمانکار طراحی ویلا کردان

گروه معماری ویلاژست با داشتن مختصصان با تجربه و آگاه و همچنین داشتن چندین پروژه موفق طراحی و ساخت ویلا کردان کرج می تواند بهترین گزینه برای همکاری باشما باشد.

 برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما می توانید با استفاده از راه های ارتباطی مختلفی که در سایت قرارداده شده است می توانید با ما ارتباط برقرار کنید

بهترین پیمانکار طراحی ویلا کردان - ویلاژست

مراحل طراحی وساخت ویلا کردان

به صورت کلی ، هنگام طراحی ویلا در کردان ، اگر مراحل کاملا استاندارد و صحیح اجرا شود ، نتیجه آن کیفیت بالا  در ساخت ویلا می باشد. این موضوع می تواند سطح بالایی ازآرامش،زیبایی  و راحتی را برای ساکنان ویلا به همراه داشته باشد. و همچنین ارزش مالی چنین ویلایی بسیار بیشتر از املاکی است که به صورت غیراستاندارد ساخته شده اند  ، در نتیجه لازم است کلیه اصول مقاوم سازی و طراحی را به روشی استاندارد و صحیح در نظر گرفته و پیاده سازی شود.

 ساخت ویلا کردان  شامل مراحل مختلفی است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

بررسی زمین پس از خرید زمین  نوبت به نقشه برداری ویلا با توجه به نظر و سلیقه صاحب ویلا می رسد ، بررسی زمین تحت نظارت و مشاوره مهندس ناظر انجام می شود.

بسیاری از کارفرماها ترجیح می دهند  یک ویلای دو خوابه دو خوابه داشته باشند .

پرطرفدار ترین ویلاها، ویلاهای دوبلکس ۳ خوابه هستند که دارای ۳ طبقه می باشند در طبقه زیرزمین با یک حمام اضافی و فضای حمام با دید محدود و بیشتر آنها آشپزخانه هستند.طبقه اول  شامل یک سالن بزرگ بدون ستون است. در طبقه دوم ویلا دو اتاق خواب اصلی وجود دارد.وجود ، یک اتاق نشیمن راحت و کوچک علاوه بر یک تراس بزرگ مشرف به محوطه ویلا  نیز بسیار محبوب است.

پس ازبه پایان رسیدن  مرحله نقشه برداری زمین ، نوبت به مهندس می رسد  که نقشه را محاسبه کند. محاسبات مهندس شامل موارد زیر است.

خاک برداری ویلا

مرحله بعدی در طراحی و ساخت ویلا،  کار خاکبرداری است. در این مرحله ، محل اجرای کل پروژه ساخت ویلا با گچ و نخ مشخص می شود. پس از تعیین کامل فونداسیون ، فرایند حفاری تحت نظارت مهندسی و با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات حفاری انجام می شود.

ریختن بتن ویلا

مرحله بعداز خاک برداری برای طراحی و ساخت ویلا کردان ریختن بتن و ساخت سازه ویلا است. در این مرحله باید از بتن مرغوب و مناسب برای ساختمان استفاده شود تا ویلا از استحکام و طول عمر بیشتری برخوردار باشد و مقاومت خوبی در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل داشته باشد.

محاسبه ساختار ویلا و نوع اسکلت ویلا

در این مرحله  بتن ، فلزو تعداد میله های کاربردی ویلا و حساب های کلی تا پایان ساخت ویلا محاسبه می شود و همچنین ، برای اجرای اسکلت و آرماتور ، لازم است از آرماتور فولادی قوی و مناسب با نوع سازه استفاده شود.این موارد توسط گروه مهندسی انتخاب می شود.

ترسیم و اجرای نقشه زمین ویلا

در این مرحله نقشه ویلای مورد نظر توسط مهندس ها و گروه معماری طراحی و اجرا می شود ; اجرای پایه های ویلا  بعد ازاینکه نقشه ویلا طراحی شد ، پایه های ویلا گذاشته می شود که برای ساخت پی از طریق اسکلت استفاده می شود. 

دیوارکشی ویلا

پس اینکه پایه های ویلا اجرا شد دیوار چینی بخش های داخلی،از جمله اتاق نشیمن و اتاق ها شروع می شود در این مرحله اتاق ویلا و آشپزخانه توسط دیوارهای چینی یا آجری از هم جدا می شوند.

سقف ویلا

مرحله بعدی ساختن سقف است که به نوع و جهت شیب سقف ویلا بستگی دارد و تحت نظارت جوشکار و مهندس انجام می شود.

 

تاسیسات ویلا

پس از ساخت سقف و  به پایان رسیدن جوشکاری ها طراحی و ساخت ویلا به مراحل پایانی خود نزدیک می شود. در این مرحله  تاسیسات ویلا، که شامل تعمیر پنجره ها ، قاب ها ، دیوارها و سقف ها ، تاسیسات برق ویلا ، لوله کشی آشپزخانه ، اتاق نشیمن ، نصب کابینت های آشپزخانه ویلا  و کف ویلا می شود نصب و آماده استفاده می شود.

کاشی کاری ویلا

با سرویس و کاشی کاری همزمان دیوارهای آشپزخانه ، کارهای نهایی در سقف ویلا به پایان می رسد. بسته به سلیقه صاحب  ویلا ، سقف ویلا را می توان از چوب روسی ، آهک  یا میله گرد و تیرهای چوبی انتخاب کرد

کاشی کاری ویلا

این مرحله شامل نصب سرامیک ، سنگ ، لمینت یا پارکت است .انتخاب نوع مواد مورد استفاده برای کف به سلیقه صاحب ویلا و بودجه مورد نظر بستگی دارد که معمولاً برای کاهش هزینه سرامیک استفاده می شود و در صورت عدم محدودیت بودجه از پارکت استفاده می شود.

کف ویلا

طراحی داخلی ویلا شمال ساخت شومینه  در داخل ویلا ، نصب کلید و پریز ، نصب چراغ و لوستر ، ساخت توالت ، کمد دیواری ، کابینت آشپزخانه ، نصب درو  پنجرهای ویلا و نصب پله ها می باشد.

نقاشی ویلا

این آخرین مرحله طراحی و ساخت ویلا کردان می باشد که تحت نظارت  مهندس و سلیقه کارفرما انجام می شود. و می توان برای دیوار های ویلا از رنگ و یا کاغذ دیواری استفاده کرد.

طراحی داخلی ویلا کردان

طراحی داخلی ویلا نیزبه همان اندازه اهمیت دارد که نمای بیرونی ویلا مهم است.بنابراین از طراحان و معماران ماهر برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود. طراحان داخلی با توجه به فضای موجود در داخل ویلا و سلیقه افراد طراحی منحصر به فردی را ایجاد می كنند. در طراحی داخلی ، از کف های مختلف ، محفظه های دیواری ، عناصر تزئینی و غیره استفاده می شود و روشنایی لازم فراهم می شود.

طراحی فضای سبز ویلا کردان

محوطه سازی در طراحی و ساخت ویلا کردان بسیار ضروری است ، زیرا هدف اصلی از ساخت ویلا در کردان ارتباط با طبیعت و لذت بردن از آن است. در واقع ، محوطه سازی ویلا  برای جدا کردن مرز ویلا از سایر زمین های مجاور انجام می شود. محوطه سازی ویلا شامل گل آرایی ، ساخت باربیکیو،آلاچیق، ساخت استخر،   روشنایی محیط ، نصب مجسمه سازی و … می باشد.

باید توجه داشته باشید وجود  آلاچیق و باربیکیو برای ساخت ویلا بسیار مهم است زیرا ویلا محلی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت با خانواده و دوستان است ، بنابراین افراد بیشتر سعی می کنند اوقات خود را در حیاط  بگذرانند.

استخر نیز در روزهای گرم ، مکانی ایده آل برای شنا است و وجود آن در محوطه ویلا باعث خنک شدن هوای اطراف می شود. مراحل ساخت استخربه صورت کلی  شامل:

خاکبرداری ، آماده سازی کف ، استفاده از بتن آب بندی ، عایق کف و دیوار ، کاشی کاری ، نورپردازی و… می باشد.

ویلای پیش ساخته کردان

ویلا های پیش ساخته نوعی از سازه هستند که قابلیت اسکان دارد، تفاوت اصلی ویلای پیش ساخته با یک ویلای معمولی در این است که این نوع از ویلا  قابلیت جابجایی و  انتقال دارد به همین دلیل آن را در کارخانه و  خارج از مکانی که قرار است در آن نصب گردد می سازند و پس از اینکه مراحل ساخت ویلا به اتمام رسید آن را جابجا می کنند و در مکانی که از قبل مشخص شده است نصب می کنند.

برای خرید ویلا های پیش ساخته باید توجه داشته باشید که قرار است در چه نوع آب و هوایی از ویلاهای پیش ساخته استفاده کنید،مواد اولیه مورد استفاده در ویلاهای پیش ساخته باید کیفیت عالی داشته باشند تا  مقاومت بیشتری را در برابر عوامل  مختلف انسانی و طبیعی داشته باشد. 

ساخت و ساز در کردان

ساخت و ساز در هر منطقه و شهری نیاز به دریافت مجوز دارد. در منطقه کردان نیز به همین صورت بوده و باید برای هر ساخت و سازی، مجوز لازمه را دریافت کرد. برای ساخت و ساز در کردان، باید در ابتدا میزان سرمایه مورد نیاز را برای شروع کار مشخص و برآورد نمایید. هزینه ساخت و ساز تنها مربوط به خرید زمین یا ملک قدیمی نشده و نیاز به اختصاص بودجه برای اتفاقات پیش‌بینی نشده هم دارد. برای همین افرادی که سابقه زیادی در این زمینه دارند، معمولا مقداری از سرمایه خود را برای روز مبادا و هزینه‌های غیر قابل پیش‌بینی کنار می‌گذارند. برای شروع ساخت و ساز در کردان، باید در ابتدا یک زمین مناسب در نقطه‌ای از شهر را خریداری کنید. بهتر است زمین را در منطقه‌ای بخرید که از دسترسی خوبی برخوردار باشد تا در آینده ارزش ملکتان بیشتر شود. زمین را می‌توانید به صورت شخصی و یا شریکی بخرید و آن را با فردی که قرار است در ساخت و ساز با شما مشارکت داشته باشد، شریک شوید. اگر هم قصد دارید به تنهایی ساخت و ساز را انجام دهید و بودجه کافی برای این کار دارید، نیازی به شریک نخواهید داشت. پس از آنکه زمین مسکونی را خریداری کردید، باید برای دریافت مجوز ساخت از شهرداری یا دهیاری اقدام کنید. این کار نیاز به طی کردن مراحل و تشکیل پرونده دارد. زمانی که پروانه ساخت و اجازه شروع به کار را دریافت کردید، می‌توانید عملیات ساخت و ساز را آغاز نمایید.

بهترین کار برای ساخت و ساز در کردان، عقد قرارداد با یک شرکت ساخت و ساز حرفه‌ای است. از آنجایی که همکاری با برخی از پیمانکاران حقیقی در گذشته مشکلات زیادی را برای افراد به وجود آورده است، بهتر است ساخت و ساز را با یک تیم حرفه‌ای و کاربلد شروع نمایید. بیشتر این شرکت‌ها صفر تا صد ساخت و ساز در کردان را به عهده می‌گیرند و در موعد مقرر تحویل افراد می‌دهند. با این حال اگر قصد دارید خودتان در ساخت و ساز نقش داشته باشید و در این زمینه اطلاعات کمی دارید، می‌توانید اقدام به عقد قرارداد با پیمانکاران سنتی یا پیمانکاران جز نمایید. این کار باعث می‌شود تا در هزینه‌هایتان کمی صرفه‌جویی شود.

مراحل اجرایی ساخت و ساز در کردان

پس از عقد قرارداد، پروسه ساخت و ساز در کردان شروع می‌شود. از اینجا به بعد عملیات فیزیکی و کار میدانی در دستور کار قرار می‌گیرد. عملیات ساخت و ساز با شروع تخریب و خاکبرداری آغاز می‌شود. برای این کار نیاز به تجهیزات و وسایل خاصی است. پس از آن عمل پی‌ریزی یا احداث فونداسیون صورت می‌گیرد. منظور از پی یا فونداسیون، پایین‌ترین قسمت هر ساختمان است که در تماس مستقیم با زمین و خاک قرار دارد. بعد از آن نیز احداث اسکلت سازه و سپس عملیات نازک کاری انجام می‌شود. تمام این مراحل هر کدام شامل زیر مرحله‌های دیگری هستند که باید به ترتیب مورد انجام قرار بگیرند.

انواع ویلا های پیش ساخته

ویلای دوبلکس پیش ساخته

افراد بسیاری به ظاهر ویلا اهمیت بسیار زیادی می دهند و ترجیح می دهند ویلای دوبلکس داشته باشند.

استفاده از ویلاهای پیش ساخته دوبلکس این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا سازه مورد علاقه خود را انتخاب کنید ومورد استفاده قرار دهید.

ویلای پیش ساخته در کردان کرج
ویلای کوچک و شیک کردان کرج - ویلاژست

ویلای پیش ساخته  کانکس

کانکس ها نوع دیگری از ویلاهای پیش ساخته هستند که بسیار مقرون به صرفه هستند وبا هزینه ای کمتر می توانید کانکس ها را تهیه کنید سایز کانکس های   پیش ساخته از 50 الی 150 متر مربع می باشد.

خانه های کوچک ویلای پیش ساخته

زمانی که فضای کمی در دسترس داشته باشید و بودجه زیادی  در دسترس نباشد شما می توانید از این نوع سازه که دارای مساحت کمتر از 20 متر مربع است، استفاده کنید. 

طراحی ویلای کوچک در کردان - ویلاژست

طول عمر مفید ویلاهای پیش ساخته

به دلیل  استفاده از آهن آلات سنگین و اجرای ضد زنگ و استفاده از ورق های گالوانیزه شده با رنگ الکترواستاتیک ویلاهای پیش ساخته حداقل تا بیست سال بی نقص به عمر خود ادامه خواهد داد و تا زمانی خودتان  نخواهید تخریب نمی شوند.

هزینه ساخت ویلا در کردان

با توجه به وضعیت موجود که قیمت ها ثبات ندارند نمیتوان هزینه طراحی و ساخت ویلا در کردان عدد و رقم ثابتی را ذکر کرد  اما هزینه ساخت ویلا در کردان به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به بررسی آنها می پردازیم.

1- قیمت زمین در کردان

هر زمینی بنا با توجه به منطقه ای که در آن قرار دارد می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد، برای مثال زمین هایی که در مناطق بالای شهر باشند گران تر از زمین هایی هستند که در منطه های سطح معمولی شهر قرار دارند.در کردان نیز قیمت زمین هر خیابان کوچه با دیگری متفاوت است.

2- متراژ زمین کردان

متراژ زمین نیز تاثیر کاملا مستقیمی بر روی هزینه طراحی و ساخت ویلا کردان دارد، هر چقدر وسعت زمین بیشتر باشد هزینه ی ساخت ویلا نیز بیشتر خواهد شد.

3 - مصالح مورد استفاده

مورد دیگری که در هزینه طراحی وساخت ویلا در کردان موثر است قیمت و نوع مصالح مورد نیاز برای ساخت ویلا است.

مصالحی که در بازار موجود است از درجه ی مرغوبیت متفاوتی برخوردار هستند، و هرچقدر از نظر کیفیت مرغوب تر باشند بدون شک قیمت بسیار بالا تری نیز خواهند داشت

همان گونه که میدانید با توجه به نوسانات قیمت مصالح و همچنین متریال بکار برده شده برای  طراحی و ساخت ویلا نمیتوان قیمت قطعی مصالح و یا اینکه متریال را مشخص کرد و آن را تخمین زد. همچنین بخش زیادی از هزینه ها به بودجه در اختیار داشته و نیاز شخص از ویلا نیز بستگی دارد که تاثیر مستقیمی بر روی هزینه ویلا دارد.

برای اطلاع از هزینه های طراحی و ساخت ویلا کردان می توانید با گروه معماری ویلاژست در ارتباط باشید.

ساخت ویلا در کردان روی شیب

فرقی نمی کند که زمین مورد نظر شما یه سطح صاف و یکدست باشد و یا اینکه روی یک تپه باشیب آرام یا یک زمین شیب دار صخره ای، زمین شیبدار محیطی مناسب را برای ساخت ویلا را فراهم می کند که با زمین های مسطح معمولی تضاد دارد.

برخلاف تایپوگرافی افقی، که در آن هر سازه در همان ارتفاع قرار دارد، یک شیب به خطوط سقف خانه‌ها اجازه می‌دهد تا در زمین  فرو بروند و مناظر گسترده‌تر و بدون وقفه را فراهم کنند. اما در حالی که ساخت ویلا در  زمین شیب دار در کردان کرج دارای مزیت مناظر پانوراما است، چالش های بسیاری را نیز برای معماران ایجاد می کند.

با توجه  به درجه شیب دار بودن زمین ، طراحی ویلا در کردان در بیشتر موارد نیاز به پلان طبقات دو سطح دارد. 

از آنجایی که خانه ها معمولاً عمود بر محل قرار می گیرند، معماران باید فونداسیون را به گونه ای طراحی کنند که زاویه شیب را به درستی کاهش دهد. هر چه زاویه تندتر باشد، پایه بلندتر است ، که بعضی وقت ها می تواند به ویلا هایی منجر شود که به نظر می رسد روی یک پایه قرار گرفته اند. از طرف دیگر، سطوح پایین ویلا ها را می توان در زمین حفر کرد، که نیمی از فضاهای زندگی را در زیر زمین باقی می گذارد.

توجه داشته باشید هرمعماری نمی تواند ویلایی را روی شیب بسازد هنگام انتخاب معمار به این نکته توجه داشته باشید.

ویلاژست با داشتن چندین پروژه موفق طراحی و ساخت ویلا کردان روی شیب می تواند بهترین گزینه برای ساخت ویلا روی شیب در کردان  باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اصول طراحی ویلا در زمین شیب دار و موارد مهم هنگام بررسی زمین شیب دار روی لینک کلیک کنید.

پیمانکاری ویلا در کردان

پیمانکاری ویلا در کردان را می‌توانید به شرکت‌های خدمات املاک و پیمانکاری بسپارید. این شرکت‌ها اغلب تمام امور مربوطه همچون پیگیری اخذ جواز ساختمانی، طراحی نما و دکوراسیون داخلی، نظارت بر اجرای پروژه‌های عمرانی، مقاوم‌سازی سازه ساختمانی، طراحی و اجرای گودبرداری، انجام آزمایش‌های ژئوتکنیک جوش و بتن و .. را انجام می‌دهند. در اینجا به گام‌های پیمانکاری ویلا در کردان نگاهی می‌اندازیم:

  • نشانه‌گذاری: اولین گام نشانه‌گذاری یا نقطه‌گذاری زمین است که با احتساب جدول خیابان، شرایط ملک همسایه و نقشه ملک انجام می‌شود. در این مرحله دو نقطه خاص از زمین مشخص شده که برای مشهود بودنشان از دو میلگرد 30 سانتی‌متری استفاده می‌شود. یک ریسمان هم این دو میلگرد و نقطه را به هم وصل می‌کند. سپس با کمک یک گونیا و فرمول خاص، نقطه سوم مشخص می‌شود. پس از آن نیز با کمک یک متر باید نقطه چهارم را پیدا کرد.
  • گچ ریزی: پس از تعیین نقاط، نوبت به مرحله گچ‌ریزی می‌رسد. گچ‌ریزی باید از نقاط تعیین شده شروع شود و پس از آن باید به سراغ عملیات خاک‌برداری رفت.
  • رگلاژ: مرحله بعدی رگلاژ یا تسطیح نام دارد که برای برطرف کردن ضعف خاک در مرحله قبلی صورت می‌گیرد. بعد از آن باید اقدام به بتن‌ریزی کرد و آن را در تمام بخش‌های آرماتورگذاری انجام داد.
  • قالب ریزی: برای قالب‌بندی از مصالحی چون چوب، آجر، فایبرگلاس یا فلز استفاده می‌شود. پس از آن باید به سراغ استفاده از میلگردهای عرضی با نام رامکا رفت. این میله‌ها که 4 عدد هستند، باید به اندازه ابعاد ستون باشند و جای دقیق ستون‌ها را مشخص نمایند.
  • شمع گذاری: شمع‌گذاری با شمع‌هایی که چوبی یا فلزی هستند، صورت می‌گیرد. این شمع‌ها در بخش‌های زیرین پودرهای بتنی جای می‌گیرند. سپس قالب‌گذاری در زیر سقف‌ها و بعد عمل میلگردگذاری انجام می‌شود. در انتها نیز به کمک سیم‌های مفتولی، آویزها به کار برده می‌شوند.
  • تیرچه گذاری: پس از به کارگیری آویزها، باید به سراغ مرحله تیرچه‌گذاری رفت. این تیرچه‌ها باید در فاصله مناسبی باشند و توامان همراه با نصب آنها، از یونولیت هم استفاده می‌گردد.
  • قالب گذاری سقف: پس از مراحل بالا باید با کمک سیم‌های مفتولی، اقدام به قالب‌گذاری سقف کرد. در کنار سیم‌های مفتولی بهتر است از سیم‌های حرارتی نیز استفاده کرد. سپس نوبت به پاکسازی سقف رسیده و بعد از آن عمل بتن‌ریزی انجام می‌شود.
  • خرپاسازی: پس از پایان کار سقف، عملیات خرپاسازی شروع می‌شود و دیوارچینی استارت می‌خورد. بعد از آن نیز عملیات نازک کاری قسمت‌های داخلی و امور مربوط به تاسیسات و امکانات درونی ویلا شروع می‎شود. امور دیگری چون لوله‌کشی، کاشی کاری کف، نصب درب و پنجره‌ها و … در انتهای کار انجام می‌شود.

سوالات متداول

هزینه ساخت ویلا به عواملی متعددی مانند: قیمت روز مصالح و متریال، بودجه و خواسته کارفرما، متراژ زمین بستگی دارد . برای اطلاع یافتن از هزینه های ساخت و ساز شما در ابتدا باید با طراحان مشورت کرده و خواسته ها و بودجه ی مورد نظر را به آن ها اطلاع دهید.

اگر می خواهید کل مدت زمان طراحی ویلا را بدانید باید به شما بگوییم که این موضوع با توجه به ابعاد و شرایط زمین و همچنین پیچیدگی هر پروژه می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی زمان طراحی و ساخت هر ویلا بین 2 تا 4 ماه می باشد.

بله. یکی از موارد مهم و پراهمیت برای شروع کار احداث ساختمان اخذ مجوز است تا مراحل ساخت به صورت قانونی و مطابق با روال مشخص شده طی شود.

بهترین شرکت طراحی ویلا، گروه معماری ویلاژست می باشد که با بیش از دو دهه تجربه و حدود 400 پروژه موفق در زمینه‌های معماری، طراحی و اجرا به مشتریان عزیز خدمات متنوع و سریع ارائه دهد.

1 – مشاوره تخصصی در مورد طرح ویلای موردنظر

2 – تهیه چک لیست نیازها و الزامات مورد نظر مشتری

3 – مشاوره در مورد مجوزهای موردنیاز

4 – طراحی ویلا با توجه به سلیقه کارفرما

5 – برآورد هزینه با توجه به طراحی

4.9 10 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mrym
mrym
4 ماه قبل

ممنون از شما

نمونه پروژه های ساخت ویلا در کردان تیم شما واقعا جذاب و مدرن می باشد

پرستو محمدی
پرستو محمدی
4 ماه قبل
پاسخ به  mrym

ممنون از توجه و لطف شما به گروه معماری ویلاژست

ali
ali
4 ماه قبل

اطلاعات مطلب در مورد طراحی و ساخت ویلا در کردان مفید و کاربردی بود سپاسگزارم

پرستو محمدی
پرستو محمدی
4 ماه قبل
پاسخ به  ali

تشکر لطف دارید

میثم
میثم
4 ماه قبل

در زمینه طراحی ویلا در کردان و ویلا دوبلکس نمونه کارهای زیبایی دارید ممنون از تیم ویلاژست

پرستو محمدی
پرستو محمدی
4 ماه قبل
پاسخ به  میثم

خیلی خوشحالیم که توانستیم باعث رضایت مشتریانی مثل شما شویم.

alireza
alireza
3 ماه قبل

هزینه طراحی ویلا در کردان چقدره؟

پرستو محمدی
پرستو محمدی
3 ماه قبل
پاسخ به  alireza

باسلام برای دریافت اطلاعات بیشتر با گروه معماری ویلاژست از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید

محمد یعقوبی
محمد یعقوبی
3 ماه قبل

سلام من یه قطعه زمین نزدیک کردان دارم میخوام تیم ویلاژست برام طراحی کنن میشه منو راهنمایی کنید؟

پرستو محمدی
پرستو محمدی
3 ماه قبل
پاسخ به  محمد یعقوبی

برای دریافت اطلاعات بیشتر با گروه معماری ویلاژست از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید