طراحی ویلا - ویلاژست

طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا چیست؟

ویلا لغتی انگلیسی،فرانسوی است و به خانه هایی که  دارای نما هستند ویلا گفته می شود. ویلاها را بیشتر مواقع در مناطق ییلاقی و سرسبز و دور از آلوگی ها و شلوغی شهر های بزرگ می سازند اما در بعضی از مواقع ممکن است کارفرما زمین بزرگ و یا خانه ای قدیمی در داخل شهر داشته باشد و از معمار بخواهد که در آن ویلا بسازد.

تاریخچه ساخت ویلا

ساخت ویلا قدمت بسیار زیادی دارد و همانطور که از شواهد موجود پیداست رومی ها اولین کسانی بودند که ساخت ویلا را شروع کردند،اولین بار ویلا ها برای پادشاهان، درباریان و اشراف ساخته شد اما با گذشت زمان ثرتمندان نیز توانستند برای خود ویلا بسازند، امروزه نیز بسیاری از افراد جامعه با توجه به بودجه ای که دارد می تواند ویلایی اختصاصی برای خود داشته باشد.

طراحی ویلا مدرن در معماری

طراحی  ویلا مدرن یکی از بخش های دانش معماری است که در آن باید به ویژگی ها و المان های ویلا توجه شود و فضای کافی به هر بخش اختصاص داده شود. معمار باید با توجه به خواسته ی کارفرما و همچنین درنظر گرفتن شرایط محیطی ،شرایط اقلیمی ، نوع خاک، نوع بافت شهرسازی، جهت و شدت وزش باد، زاویه تابش خورشید ، تسلط کامل بر قوانین وضع شده توسط شهرداری برای ساخت ویلا،در نظر گرفتن تعداد افرادی که می خواهند از ویلا استفاده کنند و امکانات مورد نظرآنها که بسیار بااهمیت می باشد باید ویلای مدرن را طراحی کند.

 طراحی ویلا مدرن به دوبخش طراحی داخلی ویلا مدرن و طراحی خارجی ویلا مدرن تقسیم می شود .

این دو بخش هر دو دارای اهمیت ویژه ای و مکمل یکدیگر در طراحی ویلای مدرن می باشند و نمی توان گفت یکی بر دیگری ارجحیت دارد.

طراحی ویلا دارای نکات و جزییاتی است که در نظر گرفتن و رعایت آنها می تواند باعث هماهنگی بیشتر فضای داخلی و خارجی ویلا و همچنین باعث افزایش کارایی و دوام ویلا مدرن شود و نیاز به بازسازی را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

گروه معماری ویلاژست با داشتن متخصصین با تجربه و چندین سال سابقه درخشان در طراحی ویلای مدرن و همچنین داشتن چندین پروژه موفق در کردان با مدیریت مهندس علی خلج ،آماده مشاوره تخصصی برای طراحی ویلا در کردان و همکاری با شما عزیزان می باشد.

نکات مهم در طراحی ویلا مدرن

در نظرگرفتن شرایط جغرافیایی منطقه

استفاده از متریال و مصالح با کیفیت و مناسب

اختصاص بودجه مناسب برای ساخت ویلا

تقسیم بندی اصولی و درست فضای خارجی و داخلی برای اهداف مورد نظر

رعایت جزییات فنی مانند نقشه ساختن و …

رعایت برخی از موارد گفته شده در بالا مانند هزینه طراحی ویلا بر عهده ی کارفرما می باشد اما برخی دیگر از نکات باید توسط معمار و طراح رعایت شود تا ویلای مورد نظر از نظر استحکام ،دوام و زیبایی منحصر به فرد باشد.

 

سبک طراحی ویلا مدرن

افراد مختلف داری سلایق متفاوتی نیز هستند و وجود همین تفاوت در افراد باعث به وجود آمدن سبک های مختلفی در طراحی و ساخت ویلا نیز شده است ،معماران نیز مانند همه ی افراد جامعه سلیقه منحصر به فرد خود را دارند با این تفاوت که آن ها تصمیم گرفته اند این تفاوت ها را با طراحی های ویژه به نمایش بگذارند و سبک های متفاوتی در طراحی ویلا را به وجود بیاورند ،سبک هایی مانند: ویلای کلاسیک ،ویلای روستیک، ویلای مدرن و تلفیقی

با توجه به اینکه مجموعه ویلاژست به صورت کاملا تخصصی در  ساخت ویلا در کردان فعالیت دارد ،در این مقاله به بررسی سبک طراحی ویلا مدرن به صورت کامل و تخصصی می پردازیم.

طراحی ویلا به سبک مدرن

طراحی ویلا به صورت مدرن بیشتر برای فضاهایی با متراژهای کم کاربرد دارد زیرا تمرکز اصلی طراحی ویلا مدرن برروی استفاده بهینه از فضا می باشد.

تمرکز بر روی استفاده بهینه از فضای داخلی و فضای بیرونی در این نوع طراحی نقش مهمی برعهده دارد.

معماری مدرن چیست؟

معماری مدرن اصطلاحی است که نگرش هنری ،فرهنگی و اجتماعی را که به مدرنیسم معروف است را توصیف می کند. معماری مدرن  بر آزادی بیان در هنر،رد قوانین از پیش تعیین شده ،ادبیات،موسقی و معماری تاکید بسیاری دارد.

جنبش معماری مدرن در قرن بیستم میلادی به وجود آمد و پس از جنگ جهانی دوم شروع به کار کرد.

به وجود آمدن پیشرفت ها در ساخت مصالح ساختمانی، مهندسی، بیشتر شدن برابری اجتماعی ،پیشرفت صنعت و بهداشت و نزدیک شدن این موارد به یکدیگر به معماری اجازه داد تا وارد عصری جدید از طراحی شود.

معماری مدرن تلاش کرد تا مشکلی بزرگ را حل کند و باعث به وجود آمدن رونق در صنایع جدید مانند فولادسازی شد پیرو این تغییرات مردم از روستا ها به شهر ها مهاجرت کردند که این موضوع باعث رونق شهر ها نیز شد.با بیشتر شدن جمعیت شهر ها و برای همگام شدن با رشد نیاز های مردم مانند: نیاز به مسکن، کارخانه ها و تکنیک‌های جدید تولید انبوه به وجود آمدن به این معنی که ساختمان‌هامی‌توانند سریع و نسبتاً ارزان تولید شوند.

در طول سال‌های طولانی ، معماری مدرن در تمام نقاط جهان گسترش یافت و به دلیل ویژگی های خاص معماری مدرن ،این معماری توانست با مناطق مختلف سازگار شود و نیازهای هر منطقه را برآورده کند.

ویژگی معماری مدرن

معماری مدرن به شدت بر روی سادگی، زیست‌پذیری و پیروی فرم از عملکرد تاکید دارد و دارای 9 ویژگی منحصر به فرد زیر است.

ایجاد خطوط و منحنی ها

توده های خطی با تزئینات کم

خطوط سقف و عدم تقارن جالب

استفاده از نور طبیعی با نورگیر و پنجره های بزرگ و

استفاده از مصالح ساختمانی نوآورانه و سازگار با محیط زیست

فضای داخلی گسترده و پلان های طبقه باز

بهره وری از انرژی و ادغام فناوری

چیدمان های گسترده و تک طبقه

ادغام و هماهنگی فضای داخلی و خارجی

اصول طراحی ویلا مدرن

برای  طراحی ویلا مدرن باید فاکتورهای زیادی در نظر گرفته شود مواردی که در زیر به آنها اشاره می شود برخی از مهم ترین فاکتور ها هستند:

موقعیت مکانی ویلا

موقعیت مکانی یکی از مهم ترین عوامل در طراحی ویلا مدرن یا حتی یافتن محل زندگی است. برای ساخت ویلا باید بهترین نقطه در نظر گرفته شود. بهتر است برای ساختن ویلا مدرن نقاط سرسبز شهری و یا نقاط روستایی را که دارای طبیعت زیبا و آب و هوای عالی هستند انتخاب شود.

عملکرد

اولین نکته مهم در فرآیند طراحی، برنامه ریزی برای ایجاد  یک فضای کاربردی است. عملکرد نقش بسیار مهمی در طراحی ویلاهای مدرن و اساسا هر طراحی مدرنی دارد. پایه و اساس طراحی های مدرن نیز عملکرد می باشد. بنابراین قبل از اینکه شروع به طراحی ویلای مدرن کنید که مناسب کارفرما و افرادی که می خواهند از ویلا استفاده کنند نباشد، مطمئن شوید که کارفرما به چه فضایی نیاز دارد.

طرحی موفق است که همه فضاها و همه انتظارات اعضای خانواده را برآورده کند و بر اساس سبک زندگی و سلیقه آنها به خوبی عمل می کند.  و همه چیز باید تا حد امکان مفید و کاربردی باشد.

رنگ ها

رنگ ها بخش جدایی ناپذیر دکوراسیون ویلاهای مدرن هستند. ترکیب دلپذیر رنگ ها در طراحی داخلی و خارجی  ویلای مدرن بسیار مهم است و تفاوت بسیار زیاد و چشمگیری در ظاهر نهایی ویلای مدرن ایجاد می کند.برای طراحی ویلای مدرن هر رنگی را می توان استفاده کرد فقط باید اطمینان حاصل شود که رنگ ها مکمل یکدیگر باشند و باهم هماهنگی داشته باشند

برای انتخاب رنگ بهتر است رنگ های آرامش بخش (کرم،قهوه ای،مشکی،بژ) انتخاب شود تا احساس راحتی  بیشتری در افراد ساکن در ویلای مدرن ایجاد شود. همچنین بهتر است تا حد امکان رنگ های خنثی و تک رنگ انتخاب شود.

نورپردازی

نورپردازی بخش اصلی و محوری طراحی ویلای مدرن است. چراغ های به کاربرده در ویلای مدرن باید ظاهری ساده و تقریبا شفاف داشته باشند. کمک گرفتن از یک طراح با تجربه و حرفه ای که نورهای مناسب برای فضای ویلای مدرن را می شناسد می تواند باعث ایجاد محیطی روشن و دلپذیر در ویلا شود و در عین حال ارزش زیبایی شناختی فضا را نیز افزایش می دهد.

بافت ها و الگوها

بافت، سطح کیفیت مصالح و متریال و جنبه ای که در طراحی دکوراتیو نادیده گرفته می شود از عوامل مهم در انتخاب متریال برای تکمیل  ویلای مدرن هستند. برای طراحی ویلای مدرن می توان از بافت ها و الگوهای خاص استفاده کرد، حجم های هندسی، چند ضلعی ها، خطوط مورب یا شکسته و منحنی ها نیز از دیگر اشکالی هستند که در طراحی ویلای مدرن میتوان از آنها ایده گرفت و استفاده کرد . افزودن  عناصر مختلف وهماهنگ به فضای ویلای مدرن باعث می شود ببینده تجربه ای جدید و منحصر به فرد داشته باشد.

 پنجره ها

در طراحی ویلای مدرن، پنجره ها عنصر بسیار مهمی هستند که سبک مدرن را به دیگران معرفی می کنند ،پنجره های به کاربرده در ویلاهای مدرن با طراحی بیرونی تکمیل می شود. پنجره یک راه ساده برای ایجاد ظاهری متفاوت و زیبا است. پنجره ها فضای داخلی ویلای مدرن را باز می‌کنند و باعث می شوند نور طبیعی بیشتری را وارد می‌کنند.

طراحی ویلا در کردان - ویلاژست
طراحی ویلا سبک مدرن - نمای خارجی - ویلاژست

فضاهایی برای ذخیره سازی

داشتن فضا هایی برای  ذخیره سازی باعث افزایش ارزش فضا ی ویلای مدرن می شود.ذخیره سازی فقط یک عنصر طراحی ویلای مدرن نیست، بلکه عنصری کاربردی برای فضای داخلی خوب در طراحی مدرن است. داشتن فضایی برای ذخیره سازی به شما کمک می کنند تا یک ویلای مرتب  داشته باشید و هرچیزی را در ویلا به صورت درست نگهداری کنید .

 فضاهای ذخیره سازی مناسب و بهینه شده باعث می شود که ویلای مدرن شما مکانی با طراوت و بدون بهم ریختگی و شلوغی باقی بماند

داخل ویلا مدرن - ویلاژست

طراحی بیرونی

باتوجه به اینکه اولین بخش که بیننده ویلا آن را مشاهده می کند نمای ویلا است و می توان معرف سبک ویلای شما باشد به همین دلیل طراحی بیرونی ویلا و استفاده از نورپردازی مناسب  از دیگر اصول مهم طراحی ویلا به شمار می رود.

در طراحی ویلای مدرن علاوه براینکه به طراحی داخل ویلا توجه می شود باید به طراحی بیرون ویلا نیز توجه شود.

تمام عناصر بیرونی باید با یکدیگر هماهنگ باشند و در ارتباط با طراحی  داخلی نیز هماهنگی داشته باشند. همچنین باید در طراحی فضای بیرونی ویلای مدرن عملکرد و قابلیت استفاده  به حداکثر رسانده شود .

طراحی باغ ویلا لوکس و مدرن - ویلاژست

طراحی نمای ویلا مدرن

یک نمای جذاب ارتباط مستقیمی با طرح حجمی، شکل و پلان ویلا مدرن دارد. هر چه طراحی ویلا از جذابیت بیشتری برخوردار باشد، نما نیز از جذابیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

در طراحی ویلا مدرن و طراحی نمای ویلا مانند سایر ویلا ها می توان به سبک های مختلف معماری اشاره کرد که متداول ترین آنها طراحی نمای مدرن و نمای کلاسیک می باشد در ادامه  به بررسی اصول طراحی نمای ویلا مدرن می پردازیم. 

بیشتر بخوانید: تفاوت ویلای مدرن با کلاسیک چیست؟

طراحی نمای ویلا - ویلاژست

اصول طراحی نمای ویلا مدرن

در طراحی ویلا و نمای ویلا مدرن مانند سایر ویلا ها موارد مختلفی حائز اهمیت است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 – نمای ویلا مدرن را با توجه به اقلیم منطقه که رنگ مصالح و نوع مصالح در آن مهم است طراحی کنید.

۲ – طراحی ویلا مدرن  و نما مدرن با توجه به بافت منطقه و اهمیت منظر، خط افق، توجه به متریال و رنگ در طراحی

3 – استفاده از سبک های معماری مانند مدرن، کلاسیک، ایرانی و …

4 – با استفاده از مواد سازگار با محیط زیست، اولین ویلاها معمولاً از چوب یا سنگ ساخته می شدند.

5 – توجه به نورپردازی در شب نقش بسیار مهمی در زیبایی ویلا دارد و جذابیت نما را دو چندان می کند.

6 – توجه به درونی سازی ها و برون گرایی و استفاده از گشایش های مناسب

7- استفاده از مواد با کیفیت و پایدار

معماری مدرن در ایران

آغاز معماری مدرن در ایران را می توان ازتقریبا یک قرن پیش و حدودا در سال های بعداز 1300 هجری شمسی در نظر گرفت .آن زمان بر اثر تحولات سیاسی و اجتماعی جریان زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم ایران تغییر بسیار زیاد کرد، چهره ی  شهرهای مختلف ایران متحول شد و بناهای ضروری برای زندگی جدید مانند بانك ها ، ادارات ، کارخانجات ، ایستگاههای راه آهن ، دانشگاه ها و …..  و همچنین واحدهای مسکونی جدیدی نیز در شهرها به وجود آمدند.

این نوع از بنا ها که در گذشته به دست معماران سنتی طراحی و ساخته می شد،در آنها سال ها به صورت تدریجی توسط معماران تحصیل کرده خارجی و پس از آن بدست معمارانی که ایرانی بودند و در خارج تحصیل کرده بودند ساخته شد و پس از آن اولین مدرسه ی معماری ایران تقریبا در 1320 ایجاد شد و افراد بیشتری توانستند در آن تحصیل کنند و معمار شوند.

معماری مدرن معاصر ایران چهار مقطع به شرح زیر دارد

مقطع اول : عهد ناصری تا پهلوی اول

مقطع دوم : دوره پهلوی اول تا پهلوی دوم

مقطع سوم : پهلوی دوم

مقطع چهارم : پهلوی دوم تا جمهوری اسلامی

بهترین معماران مدرن  در ایران

معماری یکی از هنرهای بسیار کهن در ایران است. اگرچه این هنر مانند سایر هنرهای ایرانی متاثر از فرهنگ اسلامی است، اما ایران به واسطه وجود معماران و هنرمندان خلاق توانسته است امضای خود را در معماری حفظ کند.

 از سوی دیگر هنر معماران ایرانی به مرزهای کشورمان محدود نمی شود و بسیاری از آنها طرح های جذابی را در خارج از کشور اعمال کرده اند و موفقیت های فوق العاده ای کسب کرده اند که می توان به  مهندس علی خلج، هوشنگ سیحون و داریوش بوربور یا بهرام شیردل یا لیلا عراقی  معماران معروف ایرانی و ودویگ میس ون در رو ، مایکل گریوز ،  سارینن  ،  سزار پلی و فرانک لوید رایت که معماران معروف جهان محسوب میشوند اشاره کرد این معماران، بهترین معماران معاصر و مشهور ایرانی  ذوق می باشند.

سبک طراحی ویلای مدرن

طراحی ویلای مدرن دوبلکس

طراحی ویلای دوبلکس مدرن امروزه در بین مردم بسیار محبوب است. ویلاهای دوبلکس مدرن برای خانواده های پرجمعیت ویا با جمعیت متوسط بسیار مناسب هستند. این  ویلاها دارای دو واحد نشیمن متصل به هم می باشد تا برای دو خانواده و خانواده های پرجمعیت به راحتی قابل استفاده باشد.

 ویلاهای دوبلکس برای زمین های کوچک نیز مناسب هستند، زیرا می توانیم به راحتی در آن یک ویلای مدرن 4 خوابه بسازیم.

طراحی ویلا مدرن دوبلکس - ویلاژست
طراحی ویلا شیشه ای - ویلاژست

طراحی ویلا مدرن شیشه ای

استفاده از شیشه زیباترین ایده برای طراحی ویلا مدرن است. جذابیت تر بخش استفاده از متریال شیشه ساختمان این است که به عنوان عنصری در طراحی داخلی ویلای مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی داخلی و نمای ویلای مدرن با شیشه بسیار زیبا و خیره کننده است. شیشه متریالی محبوب است و باعث می شود دکوراسیون داخلی ویلا روشن تر و شیک تر به نظر برسد. شیشه فضای نشیمن را زیباتر می کند و دوستدار محیط زیست می باشد.استفاده از پنل های شیشه ای برای دکوراسیون داخلی اتاق و دکوراسیون داخلی ویلا انتخاب هوشمندانه ای است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و غنی تر در زمینه نما شیشه ای ویلا کلیک کنید.

طراحی ویلا مدرن زمین شیبدار

با توجه به موضوع که بیشتر ویلاهای مدرن خارج از شهر و در طبیعت ساخته می شوند و در بسیاری ازمناطق ایران زمین ها در مناطق کوهستانی قرار دارند ، برخورد با زمین ناهموار و شیب دار امری بسیار عادی است ، یکی از بهترین ایده ها برای ساختن ویلا مدرن ،ساختن آن روی شیب است ، ابتدا ممکن است طراحی ویلا در زمین شیب دار کاری سخت و غیر ممکن به نظر برسد اما با طراحی مناسب و سپردن پروژه به معماران متخصص می توانید ویلای مدرن رویایی با چشم اندازه فوق العاده داشته باشید.

طراحی ویلا مدرن روی شیب - ویلاژست

پلان ویلا مدرن

پلان ویلاهای مدرن نمای بیرونی مستطیلی، خطوط سقف مسطح یا شیب‌دار و خطوط فوق‌العاده مستقیم را ارائه می‌دهند. قسمت های بزرگ شیشه (پنجره ها، درها، و …) اغلب در پلان ویلا مدرن ظاهر می شوند و به افزایش بهره وری انرژی و همچنین جریان داخلی/خارج کمک می کنند. این طرح‌های خانه تمیز و بدون حاشیه اغلب دارای یک طرح رنگی تک رنگ هستند و در تضاد کامل با طراحی سنتی، مانند آجر قرمز  قرار دارند.

 در حالی که ممکن است برخی از افراد با دیدن نقشه و پلان یک خانه مدرن با سردرگمی سر خود را تکان دهند، برخی دیگر نمی توانند از آنها سیر شوند.

همه چیز به سلیقه شخصی افراد مربوط می شود. توجه داشته باشید که پلان ویلا مدرن مترادف با نقشه های خانه معاصر نیستند. پلان ویلای  مدرن با افتخار معماری مدرن را ارائه می دهند، همانطور که قبلاً توضیح داده شد. از سوی دیگر، طرح‌های خانه‌های معاصر معمولاً ترکیبی از معماری را ارائه می‌دهند که امروزه رایج است.

 به عنوان مثال، یک پلان خانه معاصر ممکن است دارای نمای بیرونی صنایع دستی چوبی، طراحی باز مدرن و فضای نشیمن در فضای باز را دارا باشد. اگر معماری مدرن در قایق شما شناور است، اینجا بمانید و چند پلان ویلا مدرن عالی را بررسی کنید .

ویلا مدرن دون dune

ویلا مدرن دون dune villa Hilberink Bosch یک ویلای مدرن  است که در اوترخت، هلند ساخته شده است. زمین ویلا به سه منطقه تقسیم شده است که پوشش گیاهی پرپشت به سمت خیابان، یک فضای باز بزرگ در جلو و یک جنگل کاج باز در پشت قطعه است.

کل طرح رنگی اقامتگاه از طبیعت اطراف نشات می گیرد. تپه‌ها از رنگ بتن الهام گرفته‌اند و رنگ‌های بژ، نارنجی و سبز درختان کاج در آجرها منعکس شده‌اند. همان طرح رنگ بدون درز در داخل خانه که جنگل و تپه های شنی به نظر می رسد به همان اندازه که در خارج هستند ادامه دارد. مالکین ویلای مدرن دون آن عاشق هنر و تئاتر هستند و خانه آنها به گونه ای طراحی شده است که ویترینی عالی برای هر دو باشد. این امر به ویژه در قسمت ورودی دو ارتفاع صادق است.

نمای این ویلا از چوب طبیعی مورد استفاده قرار گرفته است این ویلا از آثار سه معمار بزرگ به نام های فراتک لوید رایت، میس ون درروهه  مستقر در هلند  میباشد و  این گوهر جاودانه را برای زوجی طراحی کردند که فرزندانشان قبلاً خانه را ترک کرده اند..

طراحی ویلا dune - ویلاژست

طراحی ویلای مدرن سو su

معمار این ویلای مدرن فردی به نام Alexander Brenner Architekten می باشد . این ویلای مدرن در منطقه جنوبی جنگل های اشتوتگارت آلمان قرار دارد و ار نظر جغرافیایی در منطقه فوق العاده خوش آب هوا و دلپذیری قرار گرفته است.

ویلا مدرن رودخانه یانگ چانگ

ویلاهای رودخانه یانگ چانگ را میتوان به عنوان یک ویلای امروزی و مدرن تصور کرد که با روش های زندگی چینایی در آمیخته است.

معمار این پروژه تمام تلاش خود را کرده است تا از لندسکیپ ها بهترین بهره وری را داشته و با فرهنگ مردمان آن منطقه سازگاری داشته باشد.

همچنین طراحی و دکوراسیون داخلی این خانه بر پایه ی دو چیز بنا شده است که عبارتند از : سازه سفید شناور در بالای فضا و دیوارهای آجری ای که عایق بندی شده اند . از نکات بارز و ریزی که طراح به آن توجه نشان داده است و باعث خاص تر شدن این ویلا گشته ، انعکاس طرح ویلا در رودخانه و نهایتا زیباتر شدن فضا می باشد .

طراحی ویلا مدرن کازا سون ویدا

ویلای لوکس مدرن  کازا سون ویدا واقع در نزدیکی پالما در جامعه اختصاصی سون ویدا ؛اولین ویلا از شش ویلای برنامه ریزی شده در جزیره است، کاسا سون ویدا که به عنوان یک استاندارد جدید برای طراحی پیشرو است که بیشتر از نوستالژی به آینده متمایل است، با پیچیدگی و پویایی خود توجه دنیای طراحی بین المللی را به خود جلب می کند و مایورکا را به مقصد جدیدی برای کسانی که به دنبال کشف طراحی و الهام هستند تبدیل می کند.

مایکل رامبک، درباره پلان ویلا مدرن کازا سون ویدا  توضیح می دهد: “در حالی که مایورکا بدون شک عالی است، ما یک شکاف در بازار احساس کردیم.” بیشتر املاک و مستغلات در جزیره مورد انتظار یا ناگزیر مدیترانه است.

ما می‌خواستیم به تعداد فزاینده‌ای از خریداران جوان، پیشرو و ماجراجو که به جزیره کشیده شده‌اند، جایگزین جسورانه‌تر و به یاد ماندنی‌تری ارائه دهیم. این هدف نهایی ما است، ایجاد فضاهایی که الهام بخش و هیجان انگیز باشد  که کازا سون ویدا دقیقاً این کار را انجام می دهد، و پروژه های آینده ما فقط آن را به سطح بعدی می برد.”

هزینه طراحی ویلا مدرن

قطعا در ابتدای هر پروژه، هزینه طراحی ویلا  یکی از مهمترین موارد در پروژه می باشد. حال اگر می خواهید یک ویلای زیبا برای خود و خانواده تان بسازید و یا می خواهید دست به دست ویلای قدیمی خود بزنید و بازسازی ویلا را به اتمام برسانید، باید تمام جزئیات در نرخ طراحی ویلا مدرن  را بدانید.

در طول سالیان متمادی، برخی از کارفرمایان و سازندگان به این باور رسیده اند که برای انجام یک پروژه و صرف کمترین هزینه برای ساخت ویلا، طراحی ویلا باید به یک فرد کم تجربه سپرده شود تا در نهایت هزینه طراحی را کاهش دهد، اما این باور غلط بدلیل  کم تجربه بودن معمار و طراح عواقب بسیار سنگینی مانند ایرادات فنی وطراحی را به دنبال خواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم قبل از انجام کار طراحی ویلای مدرن، ساخت ویلا و همچین خرید ویلا کردان حتما با مشاورین متخصص در این زمینه صحبت کنید . گروه معماری ویلاژست آماده پاسخگویی به شما مشتریان محترم در زمینه طراحی ویلا از قبل تا بعد اجرا می باشد .

راه های ارتباطی با ما 

026-44623984 

آدرس :کردان،کوهسار، سه راه ازنق ، ابتدای خوروین

ایمیل :

info@villazhest.com

 

سوالات متداول

قیمت و هزینه طراحی ویلا مدرن چقدر است؟

هزینه طراحی ویلا مدرن از عوامل متعددی تاثیر میگیرد این عوامل شامل موارد مربوط به هزینه  طراحی پلان ویلا، طراحی نمای ویلا، محوطه سازی ویلا و مهم ترین عامل تاثیر گذار هدف از طراحی و اجرای ویلا مدرن می باشد.

اصول طراحی ویلا مدرن چیست؟

اصول اصلی طراحی ویلا شامل طرح کلی ویلا، عملکرد در طراحی ویلای مدرن، انتخاب صحیح رنگ ها، طراحی پنجره ها، نورپردازی ویلا مدرن است.

طراحی ویلا چقدر زمان نیاز دارد؟

مدت زمان ساخت و طراحی ویلا مدرن به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل نوع ویلای مد نظر شما برای ساخت است و معمولاً  ویلای های کلاسیک و فلت مدت زمان کمتری برای ساخت نیاز دارند و سریع تر ساخته می‌شوند.

انواع سبک طراحی ویلا کدامند؟

طراحی ویلا در سبک ها و گرایش های متعدد و مختلفی صورت میگیرد.برخلاف بناهای مسکونی در شهرها که نما و حجم آنها باید مطابق شرایط خاص  باشد، طراحی نمای ویلا و حجم آن در نواحی غیر شهری دارای چنین محدودیت هایی نیست و بهترین فرصت را برای پیاده سازی سبک های مختلف فراهم می آورد .در ایران می توان آنها را در سه دسته بندی کلی بررسی کرد:

 

طراحی ویلا مدرن: رویکردهای نوگرایانه، سادگی و عملکردگرایی بدون در نظر گرفتن فرمهای سنتی و تاریخی، چارچوب آن را شکل می دهند.

 

طراحی ویلا کلاسیک: بازگشت به فرمهای تاریخی گذشته به خصوص معماری رم و یونان باستان در آن شاخص است.

 

طراحی ویلا روستیک: با فرمهای ساده و متریال بومی و طبیعی، دارای ویژگی های خانه ها و ویلاهای روستایی می باشد.

طراحی پلان ویلا چه میزان اهمیت دارد؟

طراحی پلان ساختمان، مهم‌ترین قسمت برنامه ساخت و ساز یک ویلا است. تفاوتی ندارد پروژه مربوط به ساختمان مسکونی باشد یا تجاری و یا صنعتی؛ آنچ چیزی که اهمیت ویژه دارد این است که طراحی پلان  باید با جزئیات و دقت کامل انجام گیرد. 

برای مشاوره طراحی و ساخت ویلا مدرن به چه طراحان و مشاورانی اعتماد کنیم؟

اگرچه شرکت های مختلفی در این زمینه وجود دارد، اما تعداد کمی هستند که به صورت همزمان به مشاوره، ساخت و ساز و طراحی ویلا می پردازند،یافتن این شرکت ها مشکل است و نیاز به تحقیق فراوان دارد و پس از یافتن چنین شرکت هایی، موضوع مهم اطمینان به عملکرد شرکت است.

 

گروه معماری ویلاژست با پشتوانه تجربه و مدیریت قوی و همچنین آخرین دانش کارشناسان خود بهترین انتخاب برای راه اندازی کارهای صفر تا صد ویلاهای شما می باشد.

4.9 17 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

13 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
pariya
pariya
4 ماه قبل

بسیار عالی بود پروژه های طراحی ویلای مدرن که توسط تیم شما ساخته میشه واقعا خاص و منحصر به فرد است.

پرستو محمدی
پرستو محمدی
4 ماه قبل
پاسخ به  pariya

سپاسگذارم

alireza
alireza
4 ماه قبل

عالی بود ممنون از شما

پرستو محمدی
پرستو محمدی
4 ماه قبل
پاسخ به  alireza

سپاسگزاریم از شما

mohamad
mohamad
4 ماه قبل

سلام
ممنون از مطلب خوبتون در مورد طراحی ویلا نمونه کار های طراحی ویلا مدرن خیلی خوب بودن

پرستو محمدی
پرستو محمدی
4 ماه قبل
پاسخ به  mohamad

ممنون از توجه و لطف شما به گروه معماری ویلاژست

rezasoltani
rezasoltani
4 ماه قبل

طراحی ویلا مدرن بهترین و زیباترین سبک طراحی ویلا هست عالی بود

پرستو محمدی
پرستو محمدی
4 ماه قبل
پاسخ به  rezasoltani

خیلی خوشحالیم که توانستیم باعث رضایت مشتریانی مثل شما شویم.

مهدیه
مهدیه
4 ماه قبل

عالی بود ممنون

پرستو محمدی
پرستو محمدی
4 ماه قبل
پاسخ به  مهدیه

تشکر

میثم
میثم
4 ماه قبل

کارهای طراحی ویلا رو دیدم زیباست و مدرن و تک

کامران
کامران
4 ماه قبل

خیلی ممنون برای توضیحات کاملتون آیا مجموعه شما به صورت کار آموزی هم نیرو قبول میکنه ؟

پرستو محمدی
پرستو محمدی
4 ماه قبل
پاسخ به  کامران

سپاسگذاریم برای دریافت اطلاعات بیشتر با گروه معماری ویلاژست از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید