13 مهارت معمار حرفه ای

مهارت معمار حرفه ای

13 مهارت معمار حرفه ای

تصمیم برای معمار‌شدن یک انتخاب درست و عاقلانه است. شغل معماری علاوه بر هیجان‌انگیز بودن، سهم قابل توجهی در شکل‌گیری و ماندگاری جامعه مدرن ایفا می‌کند. در این مقاله، سایت ویلاژست به تناسبات حرفه معماری می‌پردازد تا با بکارگیری مهارت، حداکثر میزان رضایت جامعه محقق گردد.

1-مهارت عددی

کلیت مفهوم معماری بر قوانین و مرزهای ریاضیات پیاده‌سازی می‌شود. بنابراین باید درک درستی از اصول اعداد به ویژه جبر و هندسه پیشرفته داشته باشید. به یاد داشته باشید که شرط اساسی موفقیت در معماری آشنایی درست با علم ریاضیات است.

2-خلاقیت

اگر می‌خواهید بقیه دوران حرفه‌ای خود را صرف طراحی بناهای پیشرفته بکنید که به واسطه آن مرزهای زیبایی‌شناسی را طی نمایید باید روحیه خلاقانه‌ای داشته باشید. یک معمار حرفه‌ای باید بتواند ایده‌های جسورانه را زنده نماید، پس برای ماندگار‌شدن باید نوآوری را بلد باشید.

3-طراحی

در حرفه معماری مدرن باید طرح قابل اجرا و متناسب با نیازهای مخاطب داشته باشید. به همین ترتیب مهم است که درک درستی از فرآیند طراحی داشته باشید و بتوانید که ترکیبی بین جذابیت بصری و عملکرد ایجاد نمایید. یک طراح خوب همیشه بین این دو سازش ایجاد می‌کند.

4-دانش محاسباتی

با توجه به مشخصات مشتری و بودجه اختصاص یافته، محدودیت‌هایی در طراحی ایجاد می‌گردد، از این رو باید یکسری خط مشی‌های لازم را رعایت کنید که این امر تاثر مستقیم در صرفه‌جویی هزینه و وقت دارد.

5-روابط عمومی

معماران تنها گروه ساخت و ساز ساختمان نیستند. یقینا در پروسه ساخت شما با پیمانکار و نیروهای دیگر در ارتباط هستید. باید به گونه‌ای ارتباط برقرار کنید که علاوه بر تحقق خواسته‌ها، نگرانی‌های جانبی را نیز مرتفع سازید.

بیشتر بخوانید:بهترین معماران معاصر و مشهور ایران

6-مهارت کارگروهی

در همکاری باید توانایی کارکردن با دیگران و اجزای اساسی گروه را داشته باشید. یکی از محوری‌ترین موارد در معماری مدرن مهارت کارگروهی می‌باشد، چرا که این فرآیند به تنهایی به خوبی محقق نمی‌گردد.

  • تیم داخلی، باید طرح اولیه ومطابق با انعقاد قرارداد را فراهم آورند.
  • تیم ساخت و ساز، طرح را با توجه به هزینه مورد نظر پیاده‌سازی نمایند.
  • مشتری، برای ایجاد توابع عملیاتی در راستای پروژه

در تیم داخلی و تیم ساخت و ساز هر کدام به زیرمجموعه‌های دیگری تقسیم می‌شوند.

7-توانایی هنری و دیجیتالی

در معماری مدرن تمامی فرآیند طراحی باید به صورت دیجیتالی و به شکل تصویری مشهود باشد. این امر با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن معماری و طراحی پیاده‌سازی می‌گردد.

8-قدرت حل مسئله

تمامی پروژه‌های بزرگ ساختمانی ممکن است با مشکلات و مسائلی مواجه شوند. هنگامی که مشکلی در رابطه با طراحی پدید می‌آید شما باید انعطاف‌پذیر و سازگار باشید تا بتوانید سریع و کارآمد آن را حل کنید.

9-مهارت‌های مهندسی

یک معمار علاوه بر هنرمند بودن، مهندس نیز هست و باید درک درست و اساسی از توانایی‌های سیستم داشته باشد. هنر معمار در پیاده‌سازی طرح و سازه است و باید به درستی با اصول مهندسی و فیزیک آشنا باشد.

10-رهبری / مدیریت

با توجه به اینکه طرح اولیه برای معمار است باید جنبه‌های خاص به معماران، تکنسین‌های ارشد و پیمانکاران مختلف به تفضیل توضیح داده شود. این امر نیازمند مهارت رهبری و مدیریتی می‌باشد و به واسطه تجربه، پیشرفت محقق می‌گردد.

با دنبال‌کردن مجله ویلاژست از دانشنامه ما مطلع گردید و با مشاهده پروژه های ویلاژست، نمونه کارهای مجموعه را مشاهده نمایید، ویلاژست با بهره‌گیری از معماری مدرن در راستای طراحی ویلا مدرن و طراحی و ساخت ویلا در کردان نقش موثری را ایفا کرده است.

سوالات متداول

مهندسی معماری چیست؟

معماری یک هنر است و موضوعات آن تلفیقی از هنر است. مواردی که برای تبدیل شدن یک فرد به یک معمار خوب لازم است عبارتند از استعداد هنری، توانایی خلق آثار جدید، تخیل قوی و روحیه کار گروهی.

چگونه یک معمار حرفه ای شویم؟

معماران حرفه ای وظیفه طراحی و ساخت ساختمان ها و سازه های مورد استفاده بر روی پایه های مختلف را بر عهده دارند. معماران حرفه ای نه تنها بر زیبایی سازه، بلکه یکپارچگی و عملکرد آن نیز نظارت دارند. همچنین باید جنبه های اقتصادی ساختمان را در نظر بگیرند و از برآورده شدن نیازهای افراد استفاده کننده از آن اطمینان حاصل کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها