معماری مدرن چیست؟

معماری مدرن چیست؟

معماری مدرن چیست؟

تاریخچه معماری

واژه مدرن از کلمه لاتین Moderns و به معنای امروز ، اخیراً و به تازگی است واژه مدرن از آغاز تاکنون مفهوم گذر از کهنه به نو را بیان کرده و به صورت کلی برای نشان دادن کیفیتی جاری است که با گذشته تفاوت دارد. سبک مدرن از سبک های سنتی و تاریخی عبور کرده و به طور پیوسته برای به کارگیری معنای جدیدی از آیتم های اولیه فرم و کاربرد استمرار می‌ورزد.

 معماری مدرن در بسیاری از آثار تمایل به برقراری پیوند با طبیعت را نشان می‌دهد. و همچنین با به کار بردن شیشه های سراسری برای ابداع ارتباط بین فضای بیرون و درون معماری و ارتباط با طبیعت اصرار می ورزد.

 

ویژگی معماری مدرن 

استفاده بسیار زیاد از شیشه و سعی برای نشان دادن پیوستگی درون و بیرون در معماری مدرن دیده می‌شود سادگی وتجملاتی نبودن دکوراسیون یکی از نمادهای مهم سبک مدرن بود است .شفافیت نیز یکی از نماد های سبک مدرن در معماری است.

بهره گیری از هندسه ساده و ابتدایی، عدم استفاده ازتزئینات و گرایش به مینیمالیسم سادگی معماری مدرن را به ارمغان می آورد.

بیشتر بخوانید: طراحی ویلای مدرن کردان

 

معماری مدرن و سیستم سازهای تیر، ستون و اسلب، قید و بندها از طراحی پلان برداشته شده و معماران مدرن قادر به طراحی آزاد پلان در فضای داخل شدند. درمعماری مدرن پله را در تمامیت خود به عنوان المانی خوش منظر در بنا به کار می برد.

حذف تزئینات در کنار عملکردگرایی، زیبایی شناسی مدرن را به سمت المان سازی خود اجزای معماری حرکت می دهد. نمایش بتن و سطح خشن آن به دور از تلاش برای تلفیق درشتی طبیعی مصالح  تیرها به صورت مبالغه آمیزهمانند یک المان مدرن بروتالیسم نام گرفت. در این سبک اجزاء و سازه ویلا خصوصا ارائه داده می شود.

بیشتر بخوانید :طراحی معماری مدرن / ویژگی های ویلای مدرن

 

به طور کلی بسیاری از افکارغالب بر معماری مدرن در پی تشکیل راستی و صمیمت در معماری در برابر قابلیت های معماری پیشین مانند نمادگرایی، رمز و رازگونگی است.

شفافیت در فضا، استفاده فراوان شیشه در نما، تلاش برای تلفیق بیرون و درون معماری، حذف تزئینات و تندیس گونگی بنا وارائه آن صداقت را به عنوان اصلی توان مندی در معماری مدرن معرفی میکند خطوط کم ومینیمال، پبوستگی المان ها، ارتباط بین فضا داخلی ، رابطه بامحیط بیرون، ازویژگی های بارز معماری مدرن است .

مجموعه ویلاژست در راستای ساخت ویلا در کردان خدمات منحصر به فردی را ارائه داده است. سرمایه گذاری ملک در منطقه کردان رونق یافته و امروزه جزء مناطق لاکچری محسوب می‌شود. جهت ساخت ویلای لاکچری و مشاوره رایگان با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

منبع ویلاژست

1 Comment

  1. محمدرضا گفت:

    ممنون از مطالب مفیدتون❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
آیا از ویلاژست سوالی دارید ؟
👋چطور می توانم کمکتان کنم?